کد خبر : ۳۴۵۷۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آلودگی هوا محور برنامه های محیط زیست تهران در نمایشگاه محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: این اداره کل قصد دارد تا امسال با محور موضوع آلودگی هوای تهران، برنامه ها و چالش های این حوزه و تبیین قوانین موجود با توجه به نقش آموزش و مشارکت عمومی در نمایشگاه بین المللی محیط زیست شرکت کند.

آلودگی هوا محور برنامه های محیط زیست تهران در نمایشگاه محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در نخستین نشست هماهنگی محیط زیست استان تهران برای حضور در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست که امروز برگزار شد با تاکید برشعار این دوره از نمایشگاه با عنوان  محیط زیست، مسئولیت اجتماعی ،۸۰ میلیون محیط بان اظهار کرد: این نمایشگاه می تواند با تأکید بر رویکرد آموزش و توجه به نقش مشارکت عمومی در فرهنگسازی و از طرفی تبیین دقیق اهداف توسعه پایدار، رویدادی متفاوت از سایر ادوار گذشته نمایشگاه باشد.

وی محورهای اصلی فعالیت این نمایشگاه بخصوص هوا و تغییر اقلیم، مدیریت آب و پساب، مدیریت پسماند، تنوع زیستی، مدیریت زیست بومی، مدیریت پایش محیط زیست، مدیریت سبز، مسئولیت پذیری اجتماعی و ارتقای فرهنگ محیط زیستی را مهم و جزو چالش های حوزه محیط زیست دانست و گفت: آگاهی جامعه و مخاطبان نمایشگاه از این معضلات برای کاهش چالش های محیط زیستی کشور اثربخش است و در این مسیر مسئولیت پذیری اجتماعی و ارتقای فرهنگ محیط زیستی می تواند مهمترین محور قلمداد شود.

محمودی با اشاره به اینکه برگزاری این دوره نمایشگاه با محوریت و عزم جدی سازمان محیط زیست و دبیری پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدارسازمان، اتفاق خوب و امیدبخشی است،اظهارکرد: این نمایشگاه باید با دو رویکرد عمومی و اختصاصی برگزار شود و در موضوعات تخصصی نمایشگاه، ارائه خدمات و آخرین فناوری های سازگار با محیط زیست همچنین تجارب جهانی موفق در حوزه محیط زیست مهم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در تشریح برنامه های محیط زیست استان تهران برای شرکت در این دوره نمایشگاه گفت: محیط زیست استان تهران برنامه دارد تا امسال با محور موضوع آلودگی هوای تهران، برنامه ها و چالش های این حوزه و تبیین قوانین موجود با توجه به نقش آموزش و مشارکت عمومی در این نمایشگاه شرکت کند.

وی در پایان به برگزاری کارگاه های آموزشی و تشکیل میزگردهای تخصصی و متناسب با مسائل و مشکلات این حوزه در محل نمایشگاه، با حضور متخصصان، استادان، مدیران سازمان و سایر دستگاه های متولی و مسئول اشاره و اظهارکرد: نتیجه گیری و آنالیز اجرای نمایشگاه ها مهم است تا بتوانیم میزان تاثیر آن بر جامعه، مخاطبان و مردم را بسنجیم.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از ۱۳ تا ۱۶ اسفندماه امسال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کلید واژه :

آلودگی هوا

،

محور برنامه های محیط زیست تهران

،

نمایشگاه محیط زیست

ثبت نظرات
captcha