کد خبر : ۳۴۵۷۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازار محصولات فناورانه و دانش بنیان حوزه آب گسترش می یابد

ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با امضای تفاهم نامه ای توسعه بازار محصولات فناورانه این حوزه را هدف قرار داد.

بازار محصولات فناورانه و دانش بنیان حوزه آب گسترش می یابد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شکوفایی زیست بوم فناوری و نوآوری؛ موضوعی که این روزها داغ است. به مدد آن رهایی از نفت دست یافتنی می شود. این زیست بوم در بسیاری از حوزه ها در کشور شکل گرفته است. امروز در این زیست بوم شرکت های دانش بنیان قدرت نمایی می کنند.

این زیست بوم بازیگران گوناگونی دارد که همه در کنار یکدیگر در راستای سرافرازی کشور گام برمی دارند. مراکز علمی و پژوهشی، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، شتاب دهنده ها، صندوق های خطرپذیر، استارت آپ ها، شرکت های دانش بنیان و کارخانه های نوآوری برخی از بازیگران این زیست بوم هستند که در حوزه های مختلف با تعامل تولید یک محصول فناورانه را با بکارگیری نیروی انسانی مستعد و نوآور شتاب می دهند.

در این راستا ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز برای شتاب دادن به شکل گیری زیست بوم این حوزه دست به کار شده است. این ستاد به تازگی تفاهم نامه ای را با شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) امضاء کرده است تا از ظرفیت شرکت های دانش بنیان این حوزه بهره بیشتری برده شود.

استفاده از ظرفیت های فناوری، اقتصادی و علمی دو طرف برای فعال کردن توانمندی های بالقوه و توسعه همکاری ها در حوزه های فناوری نوین، توسعه گردشگری در تاسیسات آبی، صدور خدمات فنی و مهندسی موضوع این تفاهم نامه همکاری است.

اما موضوع مهمی دیگری که در این تفاهم نامه مهم است اقدامی در راستای تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری حوزه آب است. توسعه شرکت های دانش بنیان و شتاب دهنده های تخصصی حوزه آب، برق و انرژی در آن با تمام توان دنبال می شود؛ همچنین در ادامه از فروش محصولات فناورانه آنها نیز حمایت می شود.

علاوه بر این موارد محورهای دیگری مانند توسعه بازار بین المللی خدمات فنی و مهندسی با استفاده از ظرفیت دفاتر دائمی ساتکاب در خارج از کشور، هم افزایی در راستای استفاده از ظرفیت صندوق های پژوهش و فناوری، اجرای طرح پژوهشی مشترک در حوزه فن آوری های نوین آب، برق، انرژی و محیط زیست و جذب سرمایه گذار و منابع مالی در طرح سد و نیروگاه ها در این تفاهم نامه دنبال می شود.

 

کلید واژه :

بازار محصولات فناورانه و دانش بنیان حوزه آب

،

حوزه آب

،

محصولات فناورانه و دانش بنیان

ثبت نظرات
captcha