کد خبر : ۳۴۵۷۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازدید مجازی از تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران

تور مجازی یا بازدید مجازی از تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران

بازدید مجازی از تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تور مجازی یک فناوری جدید است که امکان بازدید مجازی از یک محیط واقعی را برای مخاطبان فراهم می کند. تور مجازی قابلیتی مابین عکس و فیلم را به شما می دهد. وسعت دید در پانورامای ۳۶۰ ، وسیعتر از عکس است، خروجی این تکنیک همچون فیلم است ولی با این تفاوت که کنترل دوربین در دست مخاطب است و او می تواند تصور کند که در فضایی ایستاده است و به هر طرف که بخواهد می تواند رو کند، در آن زوم کند و سوژه را با جزئیات بیشتری مشاهده کند.

در این بخش تور مجازی بازدید از تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران تقدیم میگردد.

جهت ورود به تور مجازی تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران روی تصویر زیر کلیک نمایید.

بازدید مجازی از تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران

توضیحات:

تصفيه خانه جنوب تهران (واحدهاي 1 تا 4)

      مشخصات كلي طرح:

براي تصفيه بخشي از فاضلاب جمع آوري شده شهر تهران، تصفيه خانه فاضلاب  جنوب تهران شامل 8 واحد و جمعيتي معادل 4 ميليون و 200 هزار نفر در نظرگرفته شده كه ظرفيت متوسط فاضلاب ورودي واحدهاي 1 تا 4 برابر 450 هزار متر مكعب در روز پيش بيني شده است. مساحت زمين تصفيه خانه جنوب تهران برابر 110 هكتار بوده و درجنوب غربي شهر ري قرار دارد. اين طرح  براي تصفيه فاضلاب جمعيت معادل 2ميليون و 100 هزار نفربه بهره برداري رسيده است كه حدود 31 هكتار از زمين تصفيه خانه را به خود اختصاص مي دهد. پساب حاصل پس از تخليه به كانال ورامين به شبكه آبياري دشت ورامين منتقل مي گردد و براي آبياري حدود 50 هزار هكتار زمين مورد استفاده قرار مي گيرد. همچنين لجن توليدي در تصفيه خانه مي تواند در 6 هزار هكتار زمين كشاورزي به عنوان كود مورد استفاده قرار گيرد.

خصوصيات تمايز اين طرح نسبت به ساير طرح هاي مشابه تصفيه خانه فاضلاب عبارتند از:

1- سيستم بيولوژيكي حذف ازت توسط واحدهاي صافي چكنده و سلكتور

2- استفاده از ژنراتور هاي توليد برق از بيوگاز براي توليد 40 گيگا وات ساعت در سال كه موجب صرفه جويي ساليانه 19 ميليارد ريال در هزينه برق مصرفي مي گردد.

3- استفاده از فرآيند مناسب تصفيه كه باعث صرفه جويي قابل توجه در مصرف برق شده است. بطوريكه حداكثرتوان برق موردنياز تصفيه خانه به 5300 كيلووات محدود شده است. اين مقدار حداقل 30 درصد نسبت به طرح هاي مشابه كمتر است كه حداقل صرفه جويي حدود 20 مگاوات ساعت درسال را در بر خواهد داشت.

4-استفاده از سيستم كنترل بو براي كليه واحدهايي كه در آن ها امكان ايجاد بوي نامطبوع وجود دارد.

5-پيش بيني سيستم كنترل صدا براي كليه واحدهاي مولد صدا بيش از مقدار استاندارد

6-استفاده از فولاد ضد زنگ به جاي فولاد گالوانيزه براي كليه قطعات فلزي در تماس با آب

 

مشخصات واحدهاي تصفيه

تلمبه خانه ورودي يا واحد پمپاژ

اين تلمبه خانه شامل 3 پمپ پيچوار در ورودي خط انتقال غربي است و هر يك به ظرفيت 1950 ليتر بر ثانيه و ارتفاع پمپاژ 5/25 متر است. سرعت اين پمپ 26/66 دور در دقيقه و قدرت موتور آن 132 كيلو وات است قطر حلزوني آن برابر 2500 ميليمتر است. تلمبه خانه مجهز به آشغالگير دستي در ورودي است.

 براي جلوگيري از انتشار بوهاي نامطبوع توليدي از فاضلاب خام ورودي به تصفيه خانه اين واحد به صورت مسقف احداث شده است . بوهاي جمع آوري شده در اين واحد پس از انتقال به واحد تصفيه بو حذف مي شود.

واحد آشغالگيري:

اين واحد شامل 4 آشغالگير مكانيكي دهانه درشت با فاصله 50 ميليمتر بين ميله ها و 4 واحد آشغالگير مكانيكي دهانه تنگ با فاصله ريز 10 ميليمتر بين ميله ها و سيستم كامل انتقال و تراكم مواد جمع آوري شده در آشغالگيرها است. اين واحد نيز مسقف بود و بوهاي توليد شده در اين واحد به واحد تصفيه بو انتقال و خنثي مي شود. آشغال هاي جمع آوري شده در اين واحد پس از تراكم به كانتينرهاي حمل زباله انتقال و از آنجا به محل دفن زباله حمل مي شوند.

واحد دانه و چربي گيري:

نوع سيستم واحد دانه گير وچربي گير از نوع هوادهي است. در اين فرآيند ذرات شن وماسه وچربي ها حذف مي شوند. مكانيسم حذف مواد مذكور بر اساس جريان چرخشي است كه تابع جريان ورودي نيست و صرفاً با چرخش جريان، چربي و روغن و كف به سطح آب منتقل شده و با پاروي چربي گير جمع آوري مي شود. 3 دستگاه بلوئر براي ایجاد جریان چرخشی، هواي مورد نياز را تأمین می نماید.

زمان ماند واحد دانه گير و چربي گير 5 دقيقه پيش بيني شده و روزانه حدود 18 متر مكعب دانه و چربي در اين واحد جمع آوري مي شود.

اين واحد متشكل از 4 حوض به ابعاد 11/5 × 50 متر و عمق 3/9 متر و سطح كل 740 متر مربع و 4 مجموعه جمع آوري دانه ها و دو مجموعه تجهيزات مورد نياز شستشوي دانه ها است.

حوض ته نشيني اوليه :

در اين واحد با روش ثقلي  مواد معلق ته نشين شده و سپس به صورت لجن اوليه  تخليه مي شوند. واحد ته نشيني اوليه از چهار حوض مستطيلي با كف گير و لجن روب مكانيكي با حركت خطي تشكيل شده است. حوض ته نشيني اوليه در حدود 50 درصد مواد معلق، 30 درصد BOD و 9 درصد ازت و 11 درصد فسفات را حذف مي كند. زمان ماند حوض ته نشيني يك ساعت پيش بيني شده كه براي جريان ماكزيمم به 0/68ساعت مي رسد.

4 حوض ته نشيني مستطيلي شكل به ابعاد 60 × 27 متر و عمق 3 متر و 4 مجموعه جمع آوري لجن و 3 دستگاه پمپ هريك با ظرفيت 100مترمكعب درساعت براي انتقال لجن جمع آوري شده، درطرح پيش بيني شده است.

حوض هاي هوادهي:

این واحد يكي از واحدهاي مهم تصفيه خانه فاضلاب به روش لجن فعال است. در اين واحد هوادهي از نوع هوادهي عمقي و به صورت گام به گام در نظر گرفته شده كه صرفا حذف كربن ها يا BOD را انجام مي دهد. ضمنا سن لجن در واحد هوادهي حدود 2 روز در نظر گرفته شده است. غلظت MLSS در حوض هوادهي تا 2800 ميلي گرم در ليتر افزايش مي يابد و نسبت MLSS  / MLVSS حدود 0/8 خواهد بود.

در اين واحد 4 حوض هوادهي هر يك شامل يك سلكتور به ابعاد 23×18 متر و عمق 6/60 متر و حوض هوادهي به ابعاد 69 × 18 متر و عمق 6/60 متر پيش بيني شده است. هوادهي از نوع ديفيوزري با حبابهاي ريز با تعداد كل 13824 عدد است. اين واحد در شرايط غيرهوازي(آنوكسيك) راهبري مي شود. وظيفه اصلي

واحد سلكتور تبديل نيترات توليدي ناشي از فرايند نيتريفيكاسيون در صافي چكنده به گاز N2  و پايين آوردن مقدار نيتروژن كل طي فرآيند دنيتريفيكاسيون است. وظيفه ديگر سلكتور كنترل باكتري هاي رشته اي و جلوگيري از پديده بالينگ يا حجيم شدن لجن در حوض هاي  ته نشيني ثانويه است. زمان ماند در واحد سلكتور حدود 15 دقيقه و در هوادهي 1/50 ساعت است.

صافي هاي چكنده :

در اين واحد 4 صافي چكنده هر يك به قطر 50 متر و ارتفاع 5/7 متر و 6 پمپ مستغرق هر يك با ظرفيت 2340 مترمكعب در ساعت پيش بيني شده است. اين واحد 50 درصد از پساب خروجي از ته نشيني ثانويه را دريافت    مي كند . در اين واحد عمل تبديل ازت آمونياكي به نيترات طي فرآيند نيتريفيكاسيون صورت مي گيرد.

ته نشيني ثانويه :

اين حوض ها به صورت مستطيلي و لجن روب با حركت خطي در نظر گرفته شده است. زمان ماند هيدروليكي ته نشيني ثانويه حدود 2 ساعت است. در اين حوض توسط فرايند ثقلي توده بيولوژيكي لجن ته نشين شده و  به وسيله چهار پمپ حلزوني درصدي از لجن را به حوض هوادهي جهت فعال نمودن و تكثير باكتري ها منتقل مي شود. 50 درصد از فاضلاب خروجي از ته نشيني ثانويه با پساب خروجي از واحد آبگيري لجن به صافي چكنده هدايت مي شود و عمل تبديل ازت آمونياكي صورت مي گيرد.

8 حوض مستطيلي شكل به ابعاد 18 × 106 متر و عمق 5/40 متر با سيستم جمع آوري لجن در نظر گرفته شـده است. در اين واحـد نصب 4 دستگاه پمپ حلزوني هر يـك به ظرفيت 2800متر مكعب در ساعت براي پمپاژ لجن برگشتي و 2 دستگاه پمپ مستغرق با دبي كل   660 متر مكعب در ساعت براي پمپاژ لجن فعال مازاد پيش بيني شده است.

كلر زني:

در اين واحد پساب به وسيله كلربا زمان ماند 15دقيقه كلرزني شده وكليه عوامل بيماري زا از بين مي روند و سپس پساب جهت آبياري مزارع مورد استفاده قرار مي گيرد.

واحد كلر زني شامل 2 مجموعه تجهيزات كلرزني از نوع گازي هر يك به ظرفيت   200  و 60 سيلندر 820 ليتري نگهداري گاز كلر است.

تصفيه لجن:

براي تصفيه لجن ابتدا با استفاده از فرآيند تغليظ ثقلي و مكانيكي لجن حاصل از  حوض هاي ته نشيني اوليه و لجن مازاد ته نشيني ثانويه را تغليظ نموده و سپس با روش هضم بي هوازي آن را تثبيت مي كنند. لجن توليدي بعد از تثبيت به مرحله آبگيري ارسال و پس از توليد كيك لجن وخشك كردن در كشاورزي به عنوان كود قابل مصرف است. در تغليظ لجن مازاد غلظت آن از 7 هزار ميلي گرم درليتر به 60 هزار الي 70 هزار ميلي گرم در ليتر افزايش مي يابد، با لجن اوليه مخلوط شده و سپس لجن حاصل به هاضم ها منتقل مي شود. در هاضم ها با روش بي هوازي ضمن هضم و تثبيت لجن و از بين رفتن باكتري هاي بيماري زا گاز متان توليد شده كه از  اين گاز در توليد برق و تامين انرژي سامانه استفاده مي شود.

تغليظ كننده ثقلي لجن خام:

 در اين واحد 4 حوضچه تغليظ ثقلي هر يك به قطر 20 متر و عمق 4 متر و غلظت لجن تغليظ شده برابر 4/5-3/5 درصد و 5 دستگاه پمپ براي پمپاژ لجن تغليظ شده به هاضم ها و نيز 4 دستگاهMacerator  جهت متلاشي كردن دانه هاي درشت و الياف براي سهولت عمل پمپاژ پيش بيني شده است. حجم هر مخزن 1257 متر مكعب و حجم كل مخازن 5028 متر مكعب است. اين واحد لجن توليدي از حوض هاي ته نشيني اوليه را تغليظ و سپس به هاضم ارسال مي كند.

 

هاضم هاي بي هوازي:

6 هاضم بي هوازي با قطر 22 متر، ارتفاع 30 متر و حجم مفيد 8900 متر مكعب و 6 همزن هر يك با توان 6/8 كيلو وات در نظر گرفته شده است. همچنين 8 پمپ چرخش جريان هاضم ها هر يك با ظرفيت 200 مترمكعب در ساعت و 6 مبدل حرارتي هريك باظرفيت 700 كيلووات و2بويلرهريك باظرفيت 2400 كيلووات پيش بيني شده است.

 

واحد ذخيره و تثبيت لجن :

اين واحد شامل 2 مخزن ذخيره لجن هر يك به قطر 16 متر و عمق 6/35 متر و 7 دستگاه پمپ هر يك به ظرفيت21 مترمكعب در ساعت برابر تغذيه تجهيزات آبگيري از لجن است.

 واحد آبگيري از لجن:

در اين واحد 6 دستگاه Belt Filter Press هر يك با ظرفيت  952 كيلوگرم بر ساعت و 21-14 متر مكعب بر ساعت و 4 دستگاه انتقال دهنده لجن آبگيري شده هر يك با ظرفيت  14 مترمكعب برساعت وطول كل 54 متر و قطر 315 ميليمتر پيش بيني شده است.

 

واحد تغليظ كننده مكانيكي لجن فعال مازاد :

اين واحد شامل 6 دستگاه تغليظ مكانيكي هر يك به ظرفيت 110 مترمكعب در ساعت وغلظت لجن تغليظ شده معادل 6 درصد و 7 دستگاه پمپ براي تغذيه تغليظ كننده هاي مكانيكي و 4 دستگاه پمپ براي انتقال لجن تغليظ شده به هاضم ها است. اين واحد لجن توليدي و مازاد حوضهاي ته نشيني ثانويه را تغليظ و سپس به هاضم ها ارسال مي كند.

ذخيره لجن آبگيري شده:

در اين قسمت لجن پس از آبگيري و توليد كيك لجن در فضايي كه جهت ذخيره32 هزارمترمكعب لجن آبگيري شده احداث شده  بصورت موقت نگهداري و سپس توسط كاميون به بيرون از تصفيه خانه انتقال داده مي شود.

سيستم جمع آوري ، ذخيره و مصرف بيوگاز:

اين واحد متشكل از سيستم تصفيه شامل دو واحد فيلتر هر يك به ظرفيت 900 مترمكعب در ساعت و درصد حذف H2S با راندمان بيش از90 درصد و 2 مخزن نگهداري گاز از نوع كم فشار هر يك به قطر 22/6 متر و ارتفاع 14 متر و ظرفيت     5000  و دو مشعل گاز هر يك به ظرفيت 1200 مترمكعب در ساعت است.

 

  تاسيسات توليد انرژي الكتريكي:

اين واحد شامل 4 دستگاه ژنراتور برق هر يك به توان توليدي 1/2 مگاوات كه سوخت آن بيوگاز توليدي در هاضم هاي بي هوازي است و در مجموع برق توليدي 4 واحد تصفيه خانه به ميزان  4/8 مگاوات است.

مشخصات فني مولد برق

      ظرفيت ورودي انرژي (بيوگاز)    13148 كيلو وات ساعت

      حجم گاز   2054 متر مكعب در ساعت در 65 كيلو وات ساعت بر متر مكعب در شرايط متعارف

      بازده مكانيكي         5200 كيلو وات

      بازده الكتريكي        5064 كيلو وات برقي

      بازده قابل بازيافت حرارتي        5916 كيلو وات حرارتي

      بازده كل  10980 كيلو وات برقي و حرارتي

مشخصات ژنراتور

      توان ظاهري           2150 كيلو ولت آمپر(فعال و غير فعال)

      توان حقيقي           1300 كيلو وات(فعال)

تاسيسات تصفيه گازهاي مزاحم:

در اين واحد 2 مجموعه فيلتر بيولوژيكي براي تصفيه بوي جمع آوري شده از ساختمان هاي تلمبه خانه ورودي، آشغالگير، دانه گير و تاسيسات آبگيري از لجن واحدهاي تغليظ كننده هاي ثقلي و مكانيكي لجن مورد استفاده قرار مي گيرد.

مشخصات پساب خروجي تصفيه خانه:

غلظتBOD5                       25ميلي گرم در ليتر

غلظت مواد جامد معلقTSS           25ميلي گرم در ليتر

غلظت نيتروژن كل                       30ميلي گرم در ليتر

كليفرم مدفوعي 400 > MPN        در 100 ميلي ليتر

تخم نماتد                                      1 <   عدد در ليتر

مشخصات مورد نياز لجن توليدي

مشخصات كيفي لجن توليدي در تصفيه خانه به منظور اطمينان از عدم انتشار بو و نيز درصد رطوبت مناسب جهت استفاده از آن ها به شرح ذيل است:

- نسبت مواد جامد فرار به كل مواد جامد كمتر از 0/57

-نرخ ويژه اكسيژن خواهي كمتر از 1/5 ميلي گرم O2 براي هر گرم مواد جامد

-حداقل مواد جامد(DS) در لجن دفن شده برابر 25 درصد

 

تصفيه خانه فاضلاب جنــوب تــهران (واحــدهـاي  5 و 6)

 مشخصات كلي طرح

      جمعيت نهايي تحت پوشش: يك ميليون و پنجاه هزار نفر ( هرمدول 525000 نفر)

      تعداد فازهاي اجرايي: دو مدول

      دبي فاضلاب ورودي: 225 هزار متر مكعب در روز

      مصرف پساب: آبياري زمين هاي كشاورزي

      هزينه طراحي و اجرا: 610 ميليارد ريال ( بر اساس قيمت هاي سال 1387)

 

معرفي قسمت هاي مختلف تصفيه خانه

واحد آشغالگير:

 اين واحد شامل 4 آشغالگير دهانه درشت و 4 آشغالگير دهانه ريز، دريچه هاي ورودي و خروجي وتجهيزات انتقال وفشرده سازي آشغال است. آشغالگيرها مجهز به تيغه تميز كننده باكنترل زماني، هشدار دهنده صوتي و نوري، سوئيچ هاي قطع و وصل اضطراري، حفاظت هاي اضافه بار مكانيكي و برقي است. همچنين هيچ كدام از قطعات متحرك آشغالگيرها بطور دائم در داخل فاضلاب قرار ندارند. آشغال ها توسط يك سيستم پيچوار به محفظه نگهداري انتقال داده شده و پس از آبگيري، حجم آن توسط سامانه فشرده  سازي تا حدود 30 درصد كاهش يافته و به كانتينرهاي قابل حمل تخليه مي شود.

دانه گير و چربي گير:

دانه گيري در اين مرحله به كمك هوادهي انجام مي شود به طوريكه از طريق تزريق هوا توسط دمنده ها، ذرات شن و ماسه و دانه هاي موجود در فاضلاب، در قسمت قيفي شكل كف حوضچه هاي دانه گير ته نشيني شده و با استفاده از پمپ انتقال دانه ها به داخل سيلوي تجمع دانه ها هدايت مي شوند.  مواد سبك و چربي نيزبالا آمده و توسط كف آب روب به حوضچه كف آب انتقال داده شده و از آنجا توسط پمپ هاي مستغرق به تانكهاي كفاب منتقل مي شود.

 واحد ته نشيني اوليه:

 در اين واحد ته نشيني مواد معلق با روش ثقلي صورت مي گيرد. اين واحد شامل 4 حوض دايره اي شكل است. در واحد ته نشيني BOD در حدود 30 درصد،  TSS  در حدود 5 درصد و حدود 13 درصد فسفر كل فاضلاب حذف مي شود. نحوه ورود فاضلاب به مخازن ته نشيني اوليه به صورت مركزي است كه از طريق مقسم ها، فاضلاب به آرامي وارد حوض مي گردد. زمان ماند فاضلاب در اين حوضها حدود 3 ساعت است. جهت جمع آوري لجن در اين واحد در هر حوض يك پل دوار (از نوع تمام پل) مجهز به لجن روب، به طول معادل قطر حوض در نظر گرفته شده است. لجن ته نشين شده پس از جمع آوري توسط تلمبه خانه لجن به واحد تغليظ كننده ثقلي لجن انتقال مي يابد. پساب خروجي از  اين واحد به حوض هوادهي انتقال مي يابد.

 

واحد هوادهي:

در اين واحد 8 حوض هوادهي مستطيل شكل با تجهيزات هوادهي عمقي وجود داردكه اختلاط كامل مواد معلق را فراهم مي كند. در اين حوضچه ها عمل حذف BOD همراه با عمل نيتريفيكاسيون كامل و دنيتريفيكاسيون جزئي اتفاق مي افتد كه يكي از پيشرفته ترين فرآيندها جهت حذف آلودگي هاي كربني و نيتروژني است. زمان ماندفاضلاب در حوض هاي هوادهي 9 ساعت است.

واحد ته نشيني ثانويه:

فاضلاب خروجي از حوض هاي هوادهي وارد 8 حوض دايره اي شكل مي شود. لجن ته نشين شده در اين حوض ها، به تلمبه خانه لجن اضافي و برگشتي وارد شده و سپس لجن اضافي به واحد تغليظ كننده مكانيكي منتقل شده و لجن برگشتي توسط تلمبه خانه لجن برگشتي به ابتداي حوض هوادهي انتقال مي يابد. پساب خروجي از حوض هاي ته نشيني ثانويه، از طريق كانال به واحد تلمبه خانه پساب و سپس به واحد ضد عفوني  (UV) انتقال مي يابد. زمان ماند در اين حوض ها 2 ساعت است.

واحد پردازش و تصفيه لجن:

فرآيند تصفيه لجن شامل تغليظ ثقلي و مكانيكي و هضم بي هوازي و آبگيري لجن است. لجن خام ته نشيني اوليه وارد دو واحد تغليظ كننده هاي ثقلي شده و پس از رسيدن به غلظت 6 درصد توسط تلمبه خانه به 3 واحد هاضم بي هوازي انتقال داده مي شود . لجن اضافي از ته نشيني ثانويه نيز وارد تغليظ كننده هاي مكانيكي (از نوع فيلتر نواري) شده و پس از تغليظ 6 درصد به هاضم هاي بي هوازي پمپاژ مي شود. مخلوط لجن هاي تغليظ شده اوليه و ثانويه در هاضم بي هوازي مورد عمل هضم قرار مي گيرد. عمل هضم در دماي 35 تا 37 درجه سانتي گراد صورت مي گيرد كه گرماي آنها از ديگ هاي بخار تامين شده و سوخت مورد استفاده ديگ هاي بخار نيز از بيوگاز توليد شده از هاضم ها، پس از شيرين سازي تامين مي شود. زمان هضم حدود 20 روز است كه پس از آن لجن هضم شده به تانك نگهداري لجن، انتقال يافته و سپس وارد واحد آبگيري مكانيكي (بلت فيلتر پرس) مي شود. بدينوسيله رطوبت آن به ميزان 25 درصد كاهش مي يابد. در نهايت لجن آبگيري شده براي فرايند كمپوست به خارج از تصفيه خانه منتقل خواهد شد. لجناب حاصل از واحدهاي تغليظ و آبگيري و هاضم ها، توسط تلمبه خانه لجن برگشتي به حوض هوادهي برگشت داده مي شود تا فرآيند تصفيه بر روي آن انجام گيرد.

واحد ضد عفوني:

ضدعفوني پساب خروجي تصفيه خانه از طريق سيستم تابش اشعه ماورا بنفـش انجام مي شود. اين روش  در مقايسه با روش هاي معمول گندزدايي مشكلات كمتري دارد (مانند وسعت ساختمان و ذخيره سازي سيلندرهاي كلر و حوضچه هاي تماس با كلر ، جلوگيري از آلودگي خاك و آب زير زميني به يون كلرو ...)

مصرف پساب:

حجم پساب مدول 5و6 تصفيه خانه جنوب برابر با 225 هزار متر مكعب در روز است كه داراي استانداردهاي لازم جهت مصرف كشاورزي است و از طريق كانال به منظور آبياري 40 هزار هكتار از اراضي كشاورزي و دشت هاي پايين دست قابل استفاده خواهد بود.

توليد برق:

مدول 5 و 6 تصفيه خانه جنوب داراي 2 دستگاه ژنراتور بوده كه هر يك توان توليد 1/2 مگا وات برق و در مجموع دو واحد 2/4 مگاوات برق را دارند.

 

کلید واژه :

بازدید مجازی

،

تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران

،

تصفیه خانه فاضلاب جنوب

،

تهران

،

تصفیه خانه فاضلاب تهران

،

تصفیه خانه فاضلاب

ثبت نظرات
captcha