کد خبر : ۳۴۵۷۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آنفلوانزا مدارس بوکان و شاهین دژ را تعطیل کرد

سردسیری بودن شهرستان های بوکان و شاهین دژ در جنوب آذربایجان غربی و ضرورت پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزا سبب شد مدارس این شهرستان تعطیل اعلام شود.

آنفلوانزا مدارس بوکان و شاهین دژ را تعطیل کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیر آموزش و پرورش بوکان روز جمعه در این خصوص گفت: با هدف جلوگیری از شیوع ویروس آنفلوانزا، مدارس تمام مقاطع تحصیلی این شهرستان فردا /شنبه/ تعطیل است.

سلیمان مام عزیزی ادامه داد:  این تصمیم به منظور جلوگیری از گسترش بیماری آنفلوانزا در بین دانش آموزان و خانواده های آنان و با توجه به شرایط جوی و درخواست مدیران مدارس و سرماخوردگی تعداد زیادی از دانش آموزان گرفته شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر تعطیلی یک روزه مدارس، تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزا در میان دانش آموزان از جمله معاینه مستمر آنان پیش بینی و اجرا شده و در برخی مدارس برای تمامی ماسک تهیه شده و دانش آمورزان با پوشیدن ماسک سر کلاس ها حاضر می شوند.

مام عزیزی اظهار داشت: پزشکان و متخصصان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان وضعیت مدارس را به طور دقیق کنترل و پایش می کنند.

بر اساس اطلاعیه  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و با توجه به آلودگی هوا و کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزا، تمامی مدارس شاهین دژ نیز در روز شنبه ۱۶ آذرماه ۹۸ در نوبت های صبح و بعد از ظهر تعطیل می باشد.

آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است؛ این بیماری سبب ضعف و ناخوشی کامل در فرد شده و باید آن را به ویژه نزد سالخوردگان و افراد مبتلا به ناراحتی های مزمن، قلبی و عروقی جدی تلقی کرد.

علائم این بیماری معمولا یک تا چهار روز پس از ورود ویروس به بدن تظاهر می یابد.

کلید واژه :

آنفلوانزا

،

مدارس بوکان و شاهین دژ

ثبت نظرات
captcha