کد خبر : ۳۴۵۷۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انرژی گاز در بخش خانگی با محیط زیست سازگارتر است

محققان مؤسسه ملی فناوری و استاندارد (NIST)، تاثیرات زیست محیطی و تقاضای انرژی گاز در مقابل مجموعه فناوری های مربوط به گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) را با یکدیگر مقایسه کردند و دریافتند که در یک خانه مسکونی، انرژی گاز، گزینه سازگار با محیط زیست است.

انرژی گاز در بخش خانگی با محیط زیست سازگارتر است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از ارث، دیوید وب، محقق اصلی این تحقیق، اظهار کرد: نوع سوخت انتخابی در گرمایش و سرمایش عاملی مهم در سازگاری با محیط زیست است. با این وجود، تحقیقات اندکی درباره تاثیر منبع سوخت برای دستیابی به اهداف مصرف کمتر و تاثیر آن بر محیط زیست انجام شده است.

در این تحقیق از مجموعه اطلاعات و نرم افزارهای منحصر به فرد مؤسسه ملی فناوری و استاندارد، معروف به BIRDS (گزارش صنعت ساختمان و طراحی برای پایداری) برای ارزیابی و اندازه گیری استفاده شده است.

محققان 960 هزار ترکیب طراحی ساختمان و هشت طرح مختلف اقتصادی برای عملکرد آنها را در یک دوره 30 ساله شبیه سازی کردند و اثرات زیست محیطی و اقتصادی منابع سوخت را مورد بررسی قرار دادند.

منافع اقتصادی گاز طبیعی در زمان بررسی، به عنوان منبع سوخت ارزان و هزینه کمتر برای تولید و حمل و نقل و قیمت پایین برای نصب معرفی شد.

البته ممکن است که در آینده ای نزدیک، برق گزینه بهتری برای محیط زیست باشد.

به عنوان مثال، هرچه شرکت های برق بیشتر به سمت تولید برق پاک از منابعی مانند گاز طبیعی به جای زغال سنگ حرکت کنند، اثرات زیست محیطی آن کاهش خواهد یافت.

همچنین، تغییرات فناوری مانند انرژی خورشیدی ارزان تر و کارآمدتر می تواند استفاده از برق را مقرون به صرفه تر کند.

نتایج این مطالعه در مجله Building Engineering منتشرشده است.

کلید واژه :

انرژی بخش خانگی

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha