کد خبر : ۳۴۵۷۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب ماکو نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار

مدیر امور آب و فاضلاب ماکو با اشاره پیشرفت تصفیه خانه این شهرستان گفت: بهره برداری از این طرح بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب ماکو نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یعقوب حسین نژاد اظهار داشت: ظرفیت این تصفیه خانه در پایان فاز یک و ۲ به ۶ هزار و ۶۸۲ مترمکعب در شبانه روز می رسد که می تواند جمعیتی معادل ۴۴ هزار و ۵۴۹ نفر را پوشش دهد.

وی با بیان اینکه کل سامانه فاضلاب ماکو، شبکه، خط انتقال و تصفیه خانه این شهر ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: برای این سامانه تاکنون ۱۶۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: حدود ۹۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری اصلی و فرعی طرح هنوز اجرایی نشده است که در صورت تامین و تخصیص اعتبار لازم باید ۶۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شود.

مدیر امور آب و فاضلاب ماکو  با اشاره به اینکه خط انتقال این سامانه با تغییر محل احداث پروژه، حدود ۹ کیلومتر افزایش یافته است، گفت: با وجود تقبل هزینه اجرایی این قسمت توسط سازمان منطقه آزاد ماکو و شورای اسلامی شهر، هنوز مبلغی در این خصوص پرداخت نشده است.

حسین نژاد افزود: برای اتمام کل سامانه فاضلاب ماکو، یک هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم از بخش های مختلف هزینه شود.

ماکو از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است و با توجه به جمعیت قابل توجه این شهر، احداث تصفیه خانه فاضلاب ضروری به نظر می رسد.

کلید واژه :

بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب ماکو

،

تصفیه خانه فاضلاب ماکو

،

بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب

ثبت نظرات
captcha