کد خبر : ۳۴۵۷۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آب تصفیه خانه گلپایگان سالم است

مدیرآبفای شهری گلپایگان با بیان اینکه آب تصفیه خانه گلپایگان سالم است، گفت: سال گذشته میزان سرانه مصرفی آب شهری برای هر نفر در طول یک شبانه ۲۶۰ لیتر بوده است.

آب تصفیه خانه گلپایگان سالم است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ناصر دهقادنی صبح  پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: از محل تصفیه خانه آب گلپایگان سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر و ۱۲ روستا و ۵۰ درصد روستاهای کناررودخانه شهرستان بهره مند شدند.

 وی گفت: برای ساخت تصفیه خانه آب گلپایگان و طرح لوله گذاری برای آبرسانی به سه شهر گلپایگان، گوگد، گلشهر و ۱۲ روستا و ۵۰ درصد روستاهای کناررودخانه در شهرستان بیش از ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

دهقادنی با بیان اینکه خرید سیستم هوشمند سازی شبکه و مخازن آبرسانی سه میلیارد تومان هزینه در برداشته است، گفت: به دلیل عدم استفاده از کود شیمیایی آلودگی آب و خاک در شهر گلپایگان وجود ندارد.

مدیر آبفای شهری گلپایگان تصریح کرد: آب تصفیه خانه شهر گلپایگان دارای بهترین کیفیت است و با بهره برداری از این پروژه مهم دستگاه تصفیه آب در منازل جمع آوری شد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهداشت جهانی میزان سرانه مصرفی آب برای هر نفر در طول یک شبانه روز را ۵۰ لیتر تعیین کرده است در حالی که سرانه آب مصرفی در شهر گلپایگان سال ۹۶ میزان ۲۸۵ لیتر و در سال گذشته به ۲۶۰ لیتر بوده است و لازم که در مصرف آب صرفه جویی شود.

دهقادنی با بیان اینکه اصلاح شبکه، اصلاح انشعابات و هوشمند سازی در شبکه آب شهری گلپایگان باید صورت گیرد، گفت: امسال ۶۰۰ مورد کلرسنجی روی آب شرب شهری انجام شده است، همچنین ماهانه ۵۰ مورد آزمایشات میکروبی انجام می شود.

کلید واژه :

آب

،

تصفیه خانه آب گلپایگان

ثبت نظرات
captcha