کد خبر : ۳۴۵۷۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فعالیت آلاینده واحدهای آبکاری از مهم ترین خطوط قرمز محیط زیست است

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از شناسایی سه واحد آبکاری آلاینده در گشت و پایش ماموران اجرای این اداره خبر داد.

فعالیت آلاینده واحدهای آبکاری از مهم ترین خطوط قرمز محیط زیست است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کارشناسان و ماموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در پی گشت و پایش در سطح شهرستان، سه واحد آبکاری آلاینده که با تخلیه  پساب خام و تصفیه نشده به محیط پیرامون، موجب آلودگی آب و خاک شده اند را  شناسایی کردند.

وی با اشاره به اینکه آلودگی ناشی از فلزات سنگین از جمله کروم، سیانور و غیره موجود در پساب واحدهای آبکاری یکی از خطرناک ترین آلاینده های محیط زیستی است، اظهارکرد: در صورت عدم حذف آن ها از پساب، ضمن ورود فلزات سنگین به آب های زیرزمینی و خاک، خطرات بالقوه ای برای انسان ها و سایر موجودات به همراه دارد .

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر گفت: متاسفانه بعضی از مسئولان  واحدهای آبکاری به دلیل ناآگاهی و یا هزینه های بالای احداث سیستم های تصفیه پساب نسبت به انجام این مهم کوتاهی می کنند.

بیگی با بیان اینکه فعالیت غیرمجاز و آلاینده واحدهای آبکاری یکی از مهم ترین خطوط قرمز محیط زیست است،اظهارکرد: پایش و شناسایی و برخورد با  واحدهای آلاینده از جمله آبکاری ها  براساس قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست، در دستور کار این اداره قرار دارد.

کلید واژه :

آلاینده

،

واحدهای آبکاری

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha