کد خبر : ۳۴۵۷۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مراجعه بیش از ۲۰۰۰ بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوا

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی چند روز گذشته به دلیل بروز آلودگی هوا ۲۱۶۰ نفر به دلیل مشکلات قلبی و تنفسی به اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی مراجعه کرده اند.

مراجعه بیش از ۲۰۰۰ بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به توصیه های اورژانس برای ایام آلودگی هوا اظهار کرد: در چند روز گذشته میزان آلاینده ها و ذرات معلق هوای کشور بیش از حد مجاز شده و تعداد ۲۱۶۰ بیمار قلبی- تنفسی به اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی استان های اصفهان، البرز، تهران، قزوین، قم و مرکزی مراجعه کرده اند. از این تعداد ۷۵۶ مورد بیمار تنفسی و  ۱۴۰۴ مورد قلبی به اورژانس مراجعه کرده اند.

او ادامه داد: در هنگام بروز آلودگی هوا تمامی مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی در آمادگی کامل به سر می برند، زیرا در این ایام میزان مراجعه بیماران قلبی- تنفسی به اورژانس رشد چشمگیری پیدا می کند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور تأکید کرد: در هنگام بروز آلودگی هوا اورژانس اقدام به استقرار اتوبوس آمبولانس و آمبولانس در میادین و خیابان های اصلی شهرهای درگیر می کند و به صورت لحظه ای سایت های هواشناسی معتبر را مورد رصد و ارزیابی قرار می دهد.

خالدی گفت: در هنگام بروز آلودگی هوا و هشدار از سوی سازمان هواشناسی اورژانس از طریق سامانه MCMC میزان مراجعات تنفسی و قلبی را رصد و به صورت لحظه ای پایش می کند.

او افزود: به شهروندان و به خصوص گروه های پر خطر توصیه می شود در هنگام بروز آلودگی هوا از هر گونه فعالیت ورزشی خودداری نمایند و تا حد امکان از رفت و آمد غیر ضروری در سطح شهر و هوای آزاد خودداری کنند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: ما به بیماران قلبی، تنفسی و به ویژه مبتلایان به عارضه آسم توصیه می کنیم که از فعالیت در فضای باز خودداری کنند و تا حد امکان در منزل بمانند.

افزایش ابتلا به بیماری آسم در بین کودکان در زمان بروز آلودگی هوا

او گفت: استنشاق هوای آلوده سرعت ابتلا به بیماری آسم را در بین کودکان افزایش می دهد به همین دلیل کودکان باید در هنگام آلودگی هوا در منزل بمانند.

خالدی با اشاره به اینکه در هنگام بروز آلودگی هوا ممکن است افراد مبتلا به خشکی دهان و عطش شوند، گفت: افراد باید به میزان کافی آب مصرف کنند تا دستگاه گوارش شست و شو یابد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور یادآوری کرد: شیر، میوه و سبزیجات برای مقابله با آلودگی هوا مؤثر هستند و بهتر است افراد مصرف نوشابه های گازدار و تنقلات کم ارزش را حذف کنند

براساس گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، خالدی بیان کرد: اگر مجبور به فعالیت در فضای باز در هنگام آلودگی هوا هستند باید پس از مراجعه به منزل دست و صورت خود را به طور کامل با آب و صابون شست و شو دهند و در حد امکان پس از بازگشت به منزل دوش بگیرند.

کلید واژه :

آلودگی هوا

،

بیماری قلبی و آلودگی هوا

،

بیماری تنفسی و آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha