کد خبر : ۳۴۵۷۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان در حال اجرا است

کرمان - وزیر نیرو گفت: پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان در حال اجرا است.

پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان در حال اجرا است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا اردکانیان عصر دوشنبه در مراسم افتتاح فاز دوم تصفیه فاضلاب شهر کرمان اظهار داشت: توفیقی است که در این ایام مبارک و ولادت پیامبر(ص) در معیت رئیس جمهور به استان کرمان سفر کردم.

وی افزود: بعد از استانهای تهران، قم، ایلام، آذربایجان غربی و یزد امروز به کرمان آمدیم و طرح های متعددی از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی، فاضلاب و پست های برق به بهره برداری می رسد.

وزیر نیرو تصریح کرد: در سفر امروز دولت تدبیر و امید به استان کرمان هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق افتتاح شد.

اردکانیان با بیان اینکه پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان در حال اجرا است، افزود: در سفر دولت تدبیر و امید به استان کرمان هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق افتتاح شد.

وزیر نیرو در ادامه از آغاز عملیات اجرایی هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان پروژه جدید صنعت آب و برق در استان کرمان در این سفر خبر داد و گفت: طرح فاضلاب شهر کرمان امروز اجرایی شد.

اردکانیان عنوان کرد: امروز در دنیا لغت فاضلاب برچیده و آب خاکستری مطرح است که نیاز به فرآوری دارد تا در چرخه مناسب قرار بگیرد و برای صنایع خوب است. فاضلاب یک منبع قطعی آب است و برای صنایع اهمیت دارد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه سرمایه گذاری بسیار خوبی از ناحیه صاحبان صنایع برای فاضلاب شهری در سطح کشور در حال اجراست، اظهار کرد: امروز ۲۲۹ تصفیه خانه فاضلاب در مدار داریم که یکی از شاخصه های توسعه یافتگی است و در بهداشت عمومی نیز حائز اهمیت است.

اردکانیان ابراز امیدواری کرد طرح فاضلاب شهر کرمان، مطابق برنامه پیش برود و در بازه زمانی سه ساله به بهره برداری برسد.

وی گفت: از نیمه مهرماه پویشی به نام هرهفته الف_ایران آغاز کردیم که تا پایان سال هر هفته یک پروژه بزرگ و مهم در عرصه آب و برق در استان های کشور افتتاح کنیم که جمعا ۲۲۷ پروژه با سرمایه گذاری بالغ بر ۳۳ هزار میلیارد تومان هدف گذاری شده که تا پایان امسال به بهره برداری می رسند.

کلید واژه :

پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان

،

انتقال آب از خلیج فارس

ثبت نظرات
captcha