کد خبر : ۳۴۵۷۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رشد جلبک در سد وحدت عامل تغییر طعم و بوی آب است

معاون بهره برداری شرکت آبفای استان کردستان گفت: علت طعم و بوی اندکی که در آب شهر وجود دارد رشد جلبک در سد وحدت سنندج است که برای سلامتی هیچ ضرری ندارد.

رشد جلبک در سد وحدت عامل تغییر طعم و بوی آب است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد فرهاد ظهر امروز در جریان بازدید جمعی از امامان جمعه از تصفیه خانه آب سنندج، با اشاره به رسالت آبفا در زمینه تأمین و تصفیه و توزیع آب در سطح شهر سنندج و کل استان، گفت: علت طعم و بوی اندکی که در آب شهر وجود دارد تغذیه گرایی یعنی رشد جلبک در سد وحدت است که برای سلامتی هیچگونه ضرری ندارد.

وی با تاکید بر اینکه این قضیه در اکثر سدها اتفاق می افتد، افزود: در حفظ و حراست از منابع آبی مانند سدها چندین دستگاه وظیفه دارند که باید با تعامل پیشگیری را در برنامه قرار بدهند.

فرهاد اظهار کرد: برای کاهش این طعم و بو از تمامی روش های مورد نیاز و استاندارد در تصفیه خانه آب سنندج استفاده می شود اما در هیچ کجا نمی توان بیش از ۷۰ درصد از این طعم و بو را کاهش داد.

 

وی خاطرنشان کرد: روحانیون قشر اثرگذاری در جامعه هستند و با توجه به نفوذی که در جامعه و میان لایه های مختلف مردم دارند، قطعا نقش زیادی در آگاه سازی شهروندان در خصوص فعالیت های شرکت خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه گاها نگرانی هایی در خصوص آلودگی آب در سنندج و یا دیگر شهرهای استان مطرح می شود، تأکید کرد: جایی برای این نگرانی ها نیست، چراکه آبفا با استفاده از بهترین فنآوری ها، کار کنترل کیفیت آب را انجام می دهد.

معاون بهره برداری شرکت ابفا کردستان با تأکید مجدد بر اینکه آبی که در شبکه توزیع می شود مقداری طعم و بو دارد، اما قطعا سالم و دارای بالاترین استانداردهای بهداشتی است، تصریح کرد: افزایش اطمینان و آرامش بخشی به شهروندان در زمینه آب تولیدی در استان هدف شرکت است.

 

فرهاد عنوان کرد: از مراجع فکری جامعه بویژه روحانیون به دلیل اثرگذاری صحبت های آنها انتظار داریم با روشنگری در این زمینه در نمازهای جمعه و سایر مناسک مذهبی یاریگر ما باشند و آنچه را خود در این بازدید مشاهده کردند به شهروندان منتقل کنند.

 ماموستایان و روحانیون حاضر در این بازدید نیز ضمن تقدیر از تلاش های آبفا استان از روند و فرایند تصفیه آب دیدن و تاکید کردند افکار عمومی را در نمازها و مراسم و مناسک مذهبی در خصوص سلامت آب شهر آگاه می نمایند.  

مهندس فرهاد و کارشناسان آبفا در ادامه به پرسش های امامان جماعت پاسخ دادند و پس از آن از بخش های مختلف مجتمع تصفیه خانه آب شهر سنندج بازدید کردند.

کلید واژه :

رشد جلبک

،

سد وحدت

،

تغییر طعم و بوی آب

ثبت نظرات
captcha