کد خبر : ۳۴۵۶۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پژوهشگاه مواد و انرژی میزبان کارگاه بین المللی نانوفناوری و انرژی های تجدیدپذیر

کارگاه بین المللی نانوفناوری و انرژی های تجدیدپذیر با حمایت سازمان های بین المللی کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH) و بنیاد علمی اکو (ECOSF) و با همکاری بنیاد علمی و فناوری جایزه مصطفی (ص) و دبیرخانه برنامه تبادل علم و فناوری (STEP)، در تاریخ ۱۹ آبان ماه جاری در پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار می شود.

پژوهشگاه مواد و انرژی میزبان کارگاه بین المللی نانوفناوری و انرژی های تجدیدپذیر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر فاطمه ترک نیک، سرپرست دبیرخانه شبکه نانوفناوری کشورهای جهان اسلام(INN) مستقر در پژوهشگاه مواد و انرژی با اعلام این خبر گفت: در این رویداد ۱۱ دانشمند از جهان اسلام در کنار نخبگان و استادان ایرانی، با هدف معرفی پیشرفت های جدید، بررسی چالش های پیش رو و راهکارهای ارتقای کیفی محصولات موجود، تبادل نظر میان استادان و محققان فعال و تقویت همکاری های بین المللی، به ارائه دستاوردهای خود می پردازند.

وی افزود: این کارگاه با ۵ محور تخصصی نانوفناوری، پزشکی و سلامت محیط زیست؛ تأثیرات زیست محیطی؛ منابع و فناوری های انرژی های تجدیدپذیر؛ فناوری های پیشرفته انرژی (باتری، سلول خورشیدی و …) و اقتصاد، سیاست و برنامه ریزی در موضوع انرژی های تجدیدپذیر تعریف شده است. لذا، فرصت بسیار مغتنمی برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان ایرانی علاقه مند فراهم آمده تا در فرایند شبکه سازی، به توسعه و تقویت همکاری های هدفمند علمی بین المللی برای بسترسازی اجرای پروژه های مشترک بین المللی و اعزام دانشجویان به دوره های کوتاه مدت در راستای اشاعه مأموریت ها و رسالت شبکه INN بپردازند.

دکتر ترک نیک خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام، به پایگاه اینترنتی  http://www.comstech-nanonet.org/ مراجعه کنند. مهلت ارسال فرم ثبت نام به ایمیل inn@comstech-nanonet.org تا چهارشنبه ۱۵ آبان جاریادامه خواهد داشت و به شرکت کنندگان و سخنرانان کارگاه، به ترتیب گواهی معتبر بین المللی حضور و ارائه به زبان انگلیسی اعطا خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت علوم، کارگاه بین المللی نانوفناوری و انرژی های تجدیدپذیر (NTRE2019)، سومین رویداد بزرگ بین المللی شبکه نانوفناوری جهان اسلام (INN) به شمار می رود. دو سال گذشته نیز کارگاه بین المللی دو روزه "نانوفناوری و نانوپزشکی" (NTNM2017) در ۶ محور با حضور ۲۵ دانشمند جهان اسلام از ۱۴ کشور (هلند، مالزی، پاکستان، هند، انگلستان، نروژ، بنگلادش، استرالیا، ژاپن، عمان، قرقیزستان، عراق، آمریکا و ایران) با ۳۲ سخنرانی به زبان انگلیسی در اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار شد و در کنار این رویداد، ۹ کارگاه بین المللی و ۸۴ پوستر از مقالات پژوهشی نیز ارائه شد.

کلید واژه :

پژوهشگاه مواد و انرژی

،

نانوفناوری

،

انرژی های تجدیدپذیر

ثبت نظرات
captcha