کد خبر : ۳۴۵۶۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سخنرانی پذیرش جایزه جین فوندا حین دستگیر شدن

جین فوندا بازیگر سرشناس آمریکایی که برای سومین بار حین برگزاری تظاهرات حامیان محیط زیست در مقابل مجلس نمایندگان در پایتخت آمریکا دستگیر شد، شرکت کنندگان مراسم اهدای جوایز بافتا لس آنجلس را غافلگیر کرد.

سخنرانی پذیرش جایزه جین فوندا حین دستگیر شدن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، آی سینما: جین فوندا بازیگر سرشناس آمریکایی که برای سومین بار حین برگزاری تظاهرات حامیان محیط زیست در مقابل مجلس نمایندگان در پایتخت آمریکا دستگیر شد، شرکت کنندگان مراسم اهدای جوایز بافتا لس آنجلس را غافلگیر کرد.

قرار بود جایزه استنلی کوبریک عصر جمعه در هتل بورلی هیلتون لس آنجلس به فوندا اهدا شود و او به دلیل شرکت در تظاهرات در واشنگتن دی سی در همان روز نتوانست در مراسم شرکت کند. اما در مراسم شهر لس آنجلس ویدیوی سخنرانی پذیرش جایزه او همزمان با دستگیر شدن پخش شد.

او در این ویدیو می گوید: «خیلی مفتخرم. باورم نمی شود. خیلی سپاسگزارم. خیلی هیجان دارن و متاسفم که آنجا نیستم. شاید شنیده باشید که من دستگیر شده ام.»

او همچنین در این ویدیو می گوید تصمیم گرفته چند ماه در واشنگتن بماند تا هر هفته وضعیت اضطراری محیط زیست را با شرکت در تجمع اعتراضی مقابل کنگره آمریکا یادآوری کند.

بعد از این صحبت های جین فوندا بلافاصله صحنه های حضور او در تظاهرات مقابل کنگره پخش شد که می گوید: «این یک بحران است. نه فقط در اینجا، بلکه در کل دنیا.»

بعد هم تصویر او با دستبندی که هنگام دستگیری به دستانش زده شده بود، پخش شد که در آن رو به دوربین فریاد می زند: «ممنون بفتا. بفتا، ممنونم که جایزه استنلی کوبریک برای موفقیت در سینما را به من دادید. ببخشید که آنجا نیستم. خیلی مفتخرم.»

از سه هفته پیش فوندا همراه با فعالان محیط زیست مقابل ساختمان کنگره آمریکا می رود و طبق مقررات دستگیر می شود. او این کار را برای جلب توجه بیشتر به وضعیت نامساعد اقلیمی و گرمایش زمین انجام می دهد.

کلید واژه :

جایزه جین فوندا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha