کد خبر : ۳۴۵۶۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برداشت نمک از دریاچه ارومیه با مجوز محیط زیست امکان پذیر است

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در خصوص برداشت نمک از دریاچه ارومیه گفت: برداشت نمک از دریاچه ارومیه با موافقت سازمان محیط زیست و صنایع و معادن انجام می شود و شرکت کاوه سودا نیز مجوز برداشت نمک از دریاچه را داشته، اما متاسفانه تاریخ مجوزش تمام شده است.

برداشت نمک از دریاچه ارومیه با مجوز محیط زیست امکان پذیر است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حجت جباری قره باغ معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در خصوص برداشت نمک از دریاچه ارومیه در منطقه انزل قوشچی، توسط شرکت کاوه سودا، اظهار کرد: برداشت نمک از دریاچه ارومیه با موافقت سازمان محیط زیست و صنایع و معادن انجام می شود و این شرکت نیز مجوز برداشت نمک از دریاچه را داشته، اما متاسفانه تاریخ مجوزش تمام شده است.

وی افزود: مجوزهای 20 هکتاری برای درخواست کنندگان برداشت نمک صادر و تحت نظارت و پایش اداره کل محیط زیست است.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در رابطه وظایف هر سازمان، خاطر نشان کرد: این اداره مجوز زیست محیطی صادر و میزان برداشت نمک را نیز سازمان صنایع و معادن کنترل می کند و هیچ شرکتی بدون مجوز نمی تواند اقدام به برداشت نمک از دریاچه کند.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان اجازه برداشت اضافه و غیرمجاز به کسی داده نمی شود و برداشت های انجام یافته بر اساس مجوزهای صادره بوده است.

جباری با اشاره به پیگیری های دادستان عنوان کرد: دادستان تحقیقات خود را مبنی بر اینکه آیا برداشت اضافه و غیرمجاز صورت گرفته آغاز کرده و از محیط زیست و مراجع مربوطه نظرخواهی به عمل می آورد و در نهایت نظر خود را صادر می کند.

وی اظهار کرد: اگر مشکلی در مراحل برداشت نمک وجود داشته باشد حتما اخطاریه صادر می شود و با توجه به گفته مسوولان ذیربط ایرادی در برداشت نمک از دریاچه ارومیه وجود ندارد و منتظر رای نهایی دادستانی به منظور شفاف سازی این موضوع هستیم چرا که دریاچه ارومیه با تمامی ظرفیت هایی که دارد یک نعمت و ثروت بومی برای مردم آذربایجان غربی به شمار می رود.

کلید واژه :

برداشت نمک

،

دریاچه ارومیه

،

مجوز محیط زیست

ثبت نظرات
captcha