کد خبر : ۳۴۵۶۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برخورد با واحدهای روغن کشی متخلف زیتون در حوزه محیط زیست

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: با واحدهای روغن کشی متخلف زیتون در حوزه محیط زیست برخورد شده و اخطارهاز لازم صادر می شود.

برخورد با واحدهای روغن کشی متخلف زیتون در حوزه محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

علی اسدی امروز در زنجان اظهار کرد: در رابطه با واحدهای فرآوری زیتون در شهرستان طارم دو نوع پساب وجود دارد.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه بخشی از پساب از طریق واحد مربوط به تولید و فرآوری کنسرو ایجاد می شود، عنوان کرد: در این روش زیتون با نمک کنسرو شده و نمک بیرون ریخته می شود.

وی ادامه داد: بیشتر این روش کنسرو به صورت خانگی و غیر صنعتی اتفاق می افتد.

اسدی با بیان اینکه بر واحدهای صنعتی بزرگ نظارت و مدیریت می شود، بیان کرد: یک مورد واحد فرآوری در سال گذشته به دلیل تخلفات زیست محیطی به مراجع قانونی معرفی شده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه واحدهای صنعتی در حوزه زیتون، سیستم تصفیه و استاندارد ندارند، گفت: باید با مدیریت، واحدهای بزرگ را در به استاندارد رساندن خروجی ملزم کرد.

وی با بیان اینکه برای واحدهای کوچک در سایت های کارگاهی و مجتمع ها نیز باید استقرار تصفیه خانه مرکزی در نظر گرفته شود، افزود: باید ارائه مجوز به این واحدها منوط به پیش بینی تصفیه آب باشد.

اسدی تاکید کرد: با توجه به نظارت ها در صورت مشاهده تخلف توسط واحدهای صنعتی اخطارهای لازم ارائه می شود.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان زنجان تاکید کرد: تلاش می شود، تجهیزات سه فازی به دو فازی تغییر یابد و تنها روغن و تفاله خروجی فعالیت واحدهای صنعتی باشد.

کلید واژه :

واحدهای روغن کشی زیتون

،

حوزه محیط زیست

،

فاضلاب

ثبت نظرات
captcha