کد خبر : ۳۴۵۶۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ابلاغ اخطار برچیدن تمامی دکل های غیراستاندارد در تهران

مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر با بیان اینکه تعداد دکل های مخابراتی متخلف در سطح شهر تهران زیاد است، از صدور اخطار برای برچیدن دکل مخابراتی که در مجاورت دو مرکز آموزشی در اکباتان قرار دارد.

ابلاغ اخطار برچیدن تمامی دکل های غیراستاندارد در تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فرهود کاظمی با بیان اینکه در شرکت ارتباط مشترک شهر به دنبال ریشه یابی موضوع تخلفات دکل های مخابراتی هستیم، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم از این تخلفات جلوگیری کنیم صرفا اینکه با تخلف یک یا دو دکل مخابراتی برخورد شود کفایت نمی کند و باید در این مورد ریشه یابی صورت بگیرد. درواقع، عوامل بروز تخلف از خود تخلف مهم تر است.

به گفته وی، برای جلوگیری از تخلفات در این حوزه هم باید به مسائلی مانند حوزه قانون گذاری، تفکیک ضوابط حقوق تامین کنندگان این خدمت و حوزه حقوق مصرف کنندگان این خدمت که همه اینها در در بحث دکل های مخابراتی نقش آفرینی می کنند، توجه کرد.

مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر گفت: تخلفات در حوزه دکل های مخابراتی تخلفات کمی نیستند و بیشتر آنها تخلف نسبت به ضوابط شهرسازی است. آمار تمام تخلفات هم در شرکت ارتباط مشترک شهر جمع آوری شده، اما با توجه به تعداد زیاد تخلفات رسیدگی به همه آن ها زمان بر است و همگی در حال بررسی هستند.

کاظمی با اشاره به تذکر شورای شهر نسبت به دو دکل مخابراتی در کنار دو مدرسه هم توضیح داد: اعضای شورای شهر حسب وظیفه و مسئولیت سنگینی که بر عهده دارند سئوالات را مطرح می کنند ما هم وظیفه پاسخگویی داریم. این دو سایت مخابراتی که در اکباتان هستند مجوز ندارند و پیش از این اخطارهای لازم برایشان ارسال شده است.

وی در عین حال تاکید دارد: سایت هایی که تخلف های اینچنینی دارند محدود به یک یا دو مورد نیست، بنابراین زمانی که تخلف گسترده می شود روش برخورد با تخلف ها هم متفاوت می شود. به بیشتر دکل های متخلف قبلا ابلاغ شده که باید برچیده شوند، اما علاوه بر این اقدامات ما در حال بررسی ریشه های بروز این تخلفات هستیم.

کاظمی معتقد است بخشی از این تخلف ها  به نیاز جامعه و دسترسی شبکه ارتباطات سیار و دیتا برمی گردد، اما تامین این تقاضا در مسیر استاندارد و ایمن برای شهروند برآورده نمی شود.

وی، هدف اصلی شرکت ارتباط مشترک شهر را دسترسی ایمن همه شهروندان تهرانی به فناوری بر اساس مصوبات شورای شهر عنوان کرد و گفت: ریشه های تخلفات به قبل از تاسیس این شرکت برمی گردد، با این حال هم اکنون در تلاش برای حذف تدریجی تخلفات در این اکوسیستم هستیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات مشترک شهر تاکید کرد: همه تخلفات مربوط به ایمنی شهروندان و آسیب به سلامت آنان نیست بلکه بیشتر تخلفات تخطی از اصول قوانین و شهرسازی است.

کلید واژه :

برچیدن تمامی دکل های غیراستاندارد در تهران

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha