کد خبر : ۳۴۵۶۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هواپیمایی گزارش مردم درباره آنتونوف را جدی بگیرد

معاون سابق سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که حتی اگر صلاحیت پروازی برای آنتونوف ۷۴ پرواز اخیر مشهد تهران صادر شده است، وقتی مردم گزارش از نارضایتی پروازشان می دهند و مشکلاتی برایشان به وجود آمده، سازمان هواپیمایی باید مجددا صلاحیت این هواپیما را ارزیابی کند و گزارش های مردمی را جدی بگیرد.

هواپیمایی گزارش مردم درباره آنتونوف را جدی بگیرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، با وجود دستور رییس جمهوری برای ممنوعیت پرواز آنتونوف ۷۴ بر فراز آسمان ایران، چندی پیش یکی از کاربران فضای مجازی از پرواز با این هواپیما توسط شرکت هواپیمایی پویا در مسیر مشهد-تهران و مشکلات و نگرانی هایی که در این پرواز برای مسافران به وجود آمده بود، خبر داد.

حمید غوابش -معاون سابق سازمان هواپیمایی کشوری- در این باره به ایسنا گفت: اگر برای هواپیمای آنتونوف یا هر هواپیمایی دیگری صلاحیت پرواز صادر شده است، می تواند پرواز کند و در این زمینه ملاک سن و نوع هواپیما مهم نیست.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری باید هواپیما را مورد ارزیابی قرار دهد و بگوید چگونه برای آن سرتیفیکت (مجوز) صادر شده است. البته حتی اگر این صلاحیت پروازی در آن زمان به درستی هم برای آنتونوف صادر شده، وقتی مردم گزارش می کنند و می گویند در این پرواز با مشکلاتی مواجه شده اند، سازمان موظف است که دوباره صلاحیت و قابلیت پرواز این هواپیما را بررسی کند تا ببیند چه چیزی از قلم افتاده یا احتمالا از چشم کارشناسان و متخصصانش در صدور مجوز پرواز دور افتاده است.

معاون سابق سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه اگر یکی از مسافران نسبت به یک پرواز احساس امنیت و رفاه  نمی کند نباید نسبت به آن بی توجه بود، گفت: برای استفاده از یک هواپیما مانند آنتونوف که عمدتا کاربری ترابری دارد، در کاربری های مسافری، در وهله نخست باید الزامات حمل و جابه جایی مسافر رعایت شود و در این میان باید نظارت های مستمر و دقیقی مورد ارزیابی قرار گیرد. همچنین باید به این نکته توجه کرد که ایمنی و رفاه مسافران یک پرواز در درجه نخست اهمیت قرار دارد.

کلید واژه :

هواپیمایی

،

آنتونوف

ثبت نظرات
captcha