کد خبر : ۳۴۵۶۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نصب آب شیرین کن برای رفع نیاز آبی بندرخمیر

نیاز آبی مردم شهرستان بندرخمیر با تکمیل مرحله دوم آب شیرینکن یکصد هزار مترمکعبی بندرعباس به طور کامل رفع خواهدشد.

نصب آب شیرین کن برای رفع نیاز آبی بندرخمیر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: درحال حاضر منتظر ترخیص پمپ های فشارقوی (هایپر پمپ) از گمرک بازرگان هستیم که با انجام آن دریک ماه آینده، مرحله دوم آب شیرینکن بندرعباس با ظرفیت ۴۰ هزار مترمکعب در شبانه روز وارد مدار می شود. 
امین قصمی روز پنجشنبه به همراه فرماندار بندرخمیر، امامان جمعه شیعه واهل سنت وجمعی از معتمدان محلی این شهرستان دربازدید از سایت آب شیرینکن بندرعباس افزود: هم اکنون نیز بخشی از آب مورد نیاز مردم بندرخمیر از آب شیرینکن یکصدهزار مترمکعبی بندرعباس با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه روز تامین می شود.
وی بیان داشت: آب شیرینکن بندرعباس در مرحله سوم تا پایان سالجاری با ظرفیت ۶۰ هزار مترمکعب در شبانه روز وارد مدار بهره برداری خواهد شد.
مدیرعامل آب وفاضلاب هرمزگان اظهارداشت: ظرفیت مرحله سوم با تکمیل خط انتقال ۳۳ کیلومتر از آب شیرینکن یکصد هزار مترمکعبی تا مخازن داماهی، بخشی از نیاز آبی شهر بندرعباس را تامین خواهدکرد.
قصمی یادآورشد: منابع اصلی تامین آب بندرخمیر از چاه های کهورستان است که باتوجه به استمرار خشکسالی و محدودیت منابع آبی این منطقه، آب مورد نیاز این شهرستان از بندرعباس تامین می شد و در شرایط کنونی نیز با تشدید محدودیت منابع آبی، سیاست استفاده از آب های غیرمتعارف برای تامین آب شرب بندرخمیر اجرا شده است.
مدیرعامل آبفای هرمزگان با قدردانی از صبوری وهمراهی مردم و مسوولان شهرستان بندرخمیر در مواقع بحران آب، این اطمینان را داد با بهره برداری از این پروژه (مرحله دوم آب شیرینکن بندرعباس) شهروندان این منطقه از منابع آبی پایداری برخوردار می شوند.
قسمی یادآورشد: مجموع نیاز آبی شهرهای بندرعباس و بندرخمیر ۲۵۰ هزار مترمکعب در شبانه روز است که به موازات تکمیل آب شیرینکن یکصد هزار مترمکعبی، پروژه ای با ظرفیت ۵۰ هزار مترمکعب نیز اجرایی خواهد شد. 
مردم بندرخمیر با مصرف بهینه آب قدردان مسوولان آب وفاضلاب باشند
فرماندار بندرخمیر نیز گفت: احداث آب شیرینکن یکصدهزار مترمکعبی بندرعباس با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی و تجهیزات داخلی اتفاق خوبی بوده که امیدواریم مردم این شهرستان با مصرف بهینه آب، قدردان این زحمات باشند.
میرهاشم خواستار، با اشاره به سختی ها و مشکلات بخش خصوصی و آب وفاضلاب هرمزگان در اجرای سایت آب شرینکن تاکیدکرد: باید باتوجه به صرف هزینه های کلان و محدودیت منابع آبی موجود، مدیریت صحیحی درنوع تولید، بهره برداری و مصرف آب داشته باشیم تا از بروز هرگونه مشکلی در تامین آب مورد نیاز جلوگیری شود.

وی با قدردانی از مجموعه آب وفاضلاب هرمزگان و سرمایه گذاری بخش خصوصی در تامین آب بندرخمیر، اظهار امیدواری کرد: با آگاهی دادن به مردم نسبت به تلاش های انجام شده و درحال انجام آب وفاضلاب برای تامین نیاز آبی مردم، کمک موثری به ترویج مصرف بهینه وحفظ منابع آبی خواهدشد.  
فرماندار بندرخمیر در پایان هدف از بازدید را بررسی وضعیت تولید آب در آب شیرینکن یکصدهزار مترمکعبی بندرعباس عنوان کرد.
احداث آب شیرین ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس برای تامین آب شهرهای بندرعباس و بندرخمیر در تیرماه سال ۹۱ آغاز شد که مرحله نخست آن با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه روز، آذرماه پارسال با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به بهره برداری رسید.
شهرستان بندرخمیر با ۵۶ هزار و ۱۴۸ نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

کلید واژه :

نصب آب شیرین کن

،

رفع نیاز آبی بندرخمیر

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha