کد خبر : ۳۴۵۶۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش ۱۰ هزار مرگ در سال در سوانح ترافیکی

رئیس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: کاهش ۱۰ هزار مرگ در سال، بخشی از دستاوردهای تعامل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با پلیس راهور ناجاست.

کاهش ۱۰ هزار مرگ در سال در سوانح ترافیکی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمید سوری،  رئیس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مشاور علمی پلیس راهور ناجا، اظهار کرد: رسیدن به یک زبان مشترک و درک متقابل از نیازهای مشترک دو مرکز تاثیر گذار در سلامت جامعه؛ یعنی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و پلیس راهور ناجا  کار آسانی نیست و موفقیت و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در شکل گیری، تولید اندیشه و تصمیم گیری در سیاست های اجرایی پلیس راهور ناجا دستاوردی بی نظیر است.

وی ادامه داد: تحقیقات زمانی ارزش واقعی خود را نمایان می کند که علاوه بر جنبه های علمی و چاپ مقالات در بالابردن کیفیت زندگی مردم هم اثرات خود را نشان دهد.

 سوری افزود: موضوع ارائه مشاوره های علمی به نهادی همچون پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی مطلقا یک مسله شخصی نیست، بلکه فرآیندی است که می تواند مقدمه و الگوی مناسبی برای تعاملات بیشتر دانشگاه با تصمیم گیران و سیاست گذاران جامعه باشد.

رئیس مرکز تحقیقات ارتقا ایمنی و پیشگیری از مصدومیت ها با بیان اینکه نتیجه تعامل و مشارکت سازمانها، منافع دوطرفه ای را در پی دارد که در نهایت سود آن به نفع جامعه است، خاطرنشان کرد: یکی از مولفه های این مشارکت مهارت کافی برای کارهای مشترک و  لزوم توجه به منافع دو سازمان و مردم است.

وی گفت: ارزش تحقیقات علمی زمانی نمایان می شود که بتوان با مراجع تصمیم گیرنده تعامل داشته باشیم و بر نوع تفکر آنها تاثیر گذار باشیم.

 استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بیان داشت: تجربه بیش از ۱۵ سال تعامل دانشگاه با پلیس راهور ناجا، اثرگذاری آن  در حوزه آموزش، افزایش دانش و آگاهی عمومی بوده است.

 سوری از انتشار مطالب آموزشی با همکاری دانشگاه در حوزه سوانح ترافیکی خبر داد و افزود: پیشگیری و کاهش  سوانح ترافیکی قطعا با رویکرد علمی مبنی بر شواهد علمی میسر است.

 وی از روند معنا دار و رو به کاهش سوانح ترافیکی ضمن مشارکت با دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خبر داد و گفت: کاهش ۱۰ هزار مرگ در سال بخشی از دستاوردهای مشارکت دوحوزه دانشگاه و پلیس راهور ناجا است.

سوری میزان اثربخشی مطالعات، هزینه اثربخشی تحقیقات؛ به این معنی که تحقیقات با هزینه کمتر و بیشترین اثربخشی اجرا شود و انجام پذیری اقدامات در جامعه را سه فاکتور اساسی برای اجرای دقیق و بی نقص برنامه ها برای کاهش سوانح در کشور ذکر کرد.

کلید واژه :

سوانح ترافیکی

،

ایمنی

ثبت نظرات
captcha