کد خبر : ۳۴۵۶۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اتصال 80 درصد از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شیراز به تصفیه خانه

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان فارس با بیان اینکه اکنون 80 درصد واحدهای صنعتی واقع در شهرک صنعتی بزرگ شیراز به تصفیه خانه متصل است، از راه اندازی مدول دوم این تصفیه خانه طی ماه های آینده برای پوشش 100 درصدی تصفیه فاضلاب در این شهرک خبر داد.

اتصال 80 درصد از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شیراز به تصفیه خانه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احد فتوحی در حاشیه بازدید معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از تصفیه خانه شهرک صنعتی بزرگ شیراز، به خبرنگاران گفت: اکنون از 2100 واحد صنعتی فعال در این شهرک، 1660 واحد به تصفیه خانه متصل است و با راه اندازی مدول دوم این ظرفیت 100 درصدی خواهد شد.

او با اشاره به اینکه 2200 واحد جدید نیز مراحل احداث را طی می کند، گفت: طراحی مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک بزرگ صنعتی شیراز برای تامین نیاز واحدهای جدید، انجام و درخواست تخصیص اعتبار نیز به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس ارائه شده است؛ امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم، امکان آغاز عملیات اجرایی مدول سوم فراهم شود.

فتوحی در خصوص بازچرخانی پساب تصفیه خانه و استفاده از این پساب در مصارف غیرشرب، گفت: طرح استحصال پساب نیز توسط مشاور تهیه و درخواست افزون بر 120میلیارد ریال اعتبار برای این طرح ارائه شده که با اختصاص اعتبار این طرح نیز انجام خواهدشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس همچنین بر لزوم انجام عملیات پیش تصفیه در واحدهای صنعتی تاکید و خاطرنشان کرد که در این زمینه لیست واحدهای متخلف را به اداره کل محیط زیست اعلام شده است.

70 درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها به تصفیه خانه متصل است

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز در این بازدید بر لزوم تسریع در راه اندازی مدول دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی شیراز تاکید و اضافه کرد: با توجه به ساخت و سازهای جدید در این شهرک صنعتی، اجرای طرح افزایش ظرفیت تصفیه خانه به دوبرابر ظرفیت فعلی و نیز طرح استحصال پساب دراولویت قرار می گیرد.

فتحعلی محمدزاده با بیان اینکه هم اینک 6تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی بالای 50درصد واگذاری استان فارس راه اندازی شده است، گفت: در حال حاضر 87 درصد از واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی استان فارس زیرپوشش تصفیه خانه فاضلاب است.

محمدزاده با اشاره به اینکه 223 مدول تصفیه خانه در شهرک های صنعتی کشور فعال است، گفت: 70درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی کشور به تصفیه خانه فاضلاب متصل است.

در این بازدید یکی از ایستگاه های پمپاژ فاضلاب شهرک صنعتی بزرگ شیراز و نیز شبکه داخلی و خط انتقال آن به طول 2 کیلومتر که با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال احداث شده است، پیش راه اندازی شد.

کلید واژه :

ساخت تصفیه خانه پیشرفته فاضلاب

،

نیروگاه شیراز

ثبت نظرات
captcha