کد خبر : ۳۴۵۶۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اجرای طرح فاضلاب شهری چوار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام گفت: اجرای طرح فاضلاب شهری چوار نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است، که از محل اعتبارات استانی قابل اجرا نخواهد بود.

اجرای طرح فاضلاب شهری چوار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، افشین مظاهری مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان ایلام ظهر گفت: مطالعات اجرای فاضلاب شهری چوار به طور کامل توسط شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام و شرکت مهندسی آب فاضلاب کشور تصویب و به وزارت نیرو ارسال شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، افزود: این طرح قطعا با اعتبارات استانی قابل اجرا نخواهد بود زیرا نیازمند اعتبار کلان است، بنابراین باید این موضوع از طریق وزارت نیرو و سازمان مدیریت کشور پیگیری شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند هستند و بیش از ۵۷ درصد تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند.

وی تصریح کرد: منابع اصلی تولید آب در استان ایلام شامل منابع سطحی مانند سدها و منابع زیرزمینی شامل چاه ها و چشمه ها است که نیاز آب شرب جمعیتی در حدود ۴۳۰ هزار نفر در استان را تامین می کنند.

 به گفته مظاهری، متوسط سرانه مصرف آب هر خانوار در کشور ۱۵.۳ متر مکعب در شبانه روز بوده که این میزان در ایلام ۱۷ متر مکعب است.

کلید واژه :

اجرای طرح فاضلاب شهری چوار

،

طرح فاضلاب شهری

،

چوار

ثبت نظرات
captcha