کد خبر : ۳۴۵۶۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هیچ بهانه ای برای به سرانجام نرسیدن زباله سوز ساری قابل قبول نیست

معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه تاکنون امیدی برای به سرانجام رسیدن زباله سوز ساری نداشتم، گفت: تاکنون بحث اعتبار بود ولی دیگر بحث ریالی حل شده است و باید عزم ها برای به سرانجام رسیدن آن جزم شود.

هیچ بهانه ای برای به سرانجام نرسیدن زباله سوز ساری قابل قبول نیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مهدی رازجویان پیش ازظهر امروز در چهارمین جلسه کارگروه پسماند استان مازندران اظهار کرد: استان ما از نظر جغرافیایی و فاصله اندک با البرز و همجواری با دریا، در بحث زمین دارای ارزش ریالی بالایی است.

وی با بیان اینکه ما هنوز نتوانستیم مشکل پسماند را مدیریت کنیم، افزود: نباید انتظار داشته باشیم یک ساله آن را جبران کنیم باید فرصت بیشتر و وقت بیشتری نیز بگذاریم.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه زباله سوز ساری چند سالی که در حال اجرا اما به بهره برداری نرسیده است، افزود: این امر یک سری تبعاتی در پی داشت و مردم هم انتظاراتی داشتند، ای کاش در شهرداری به دفن بهداشتی زباله بیشتر توجه می کرد که راحت هم می شد تا مسائل را جمع بندی کرد.

این مسؤول با بیان اینکه تاکنون برای زباله سوز بحث ریال بود چون اعتبار نبوده است، خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت در سطح استان در خصوص بحث پسماند، این حساسیت ها به تهران انتقال داده و کارگروهی تشکیل شد که به رقم ریالی خوبی هم رسید و در هفته گذشته به تخصیص اعتبار برای زباله سوز استان رسیدیم.

رازجویان با اشاره به اینکه این اعتبار علاوه بر ساری و نوشهر برای همه شهرهای استان در خصوص بحث پسماند اخذ می شود، افزود: در شهر ساری شهرداری و شورا 20 میلیارد تومان برای زباله سوز در نظر گرفتند.

وی با بیان اینکه تاکنون امیدی برای به سرانجام رسیدن زباله سوز ساری نداشتم، یادآور شد: 
تا الان بحث اعتبار بود ولی دیگر بحث ریالی حل شده است و باید عزم ها برای به سرانجام رسیدن آن جزم شود، پیگیری های زیادی نیز صورت گرفت.

معاون عمرانی استاندار مازندران به مصوبه دولت در هفدهم مهرماه در خصوص دادن اعتبار به بحث پسماند استان های شمالی اشاره کرد و افزود: با این امر در اجرای پروژه نباید مشکلی داشته باشند باید پروژه ها با جدیت بیشتری به سرانجام برسد و به قول معروف دیگر بهانه ای قابل قبول نیست.

این مسؤول در ادامه به اهمیت دفن بهداشتی توسط شهرداری ها اشاره کرد و گفت: از منابع استان نیز 38 میلیارد تومان برای زباله سوز ساری اختصاص داده شده است، اکنون همه نگرانی ها مرتفع شده و هیچ مشکل اقتصادی برای این پروژه وجود ندارد.

رازجویان در ادامه به پسماند کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: تولید پسماند کشاورزی بیشتر از حجم تناژ پسماند خانگی است، در جلسه آتی پسماند، گزارشی مدون از اقدامات در زمینه آتش زدن کاه و کلش و زباله و پسماند کشاورزی ارائه شود.

وی همچنین با اشاره به زباله های عفونی و بیمارستانی اظهار کرد: بی خطر سازی زباله های استانی باید به سرانجام برسد، بی خطر سازی زباله های بیمارستان ها انجام می شود اما در درمانگاه ها و مطب ها هنور کامل نشده است و آلودگی هایی را ایجاد می کند که قابل جبران نیست.

* گزارش زباله سوز ساری

در این جلسه عندلیب مجری طرح زباله سوز ساری نیز گزارشی از این پروژه ارائه داد و گفت: کل اعتبار  نیروگاه 30 میلیارد تومان بوده که از این میزان 18 میلیون دلار سهم شهرداری است و 30 میلیارد تومان نیز مبلغ ابنیه است، 4 میلیون و 700 هزار دلار از بخش ارزی قرارداد مانده است تا به شریک طرح  پرداخت شود و همچنین 65 میلیارد تومان جهت تاسیسات زیرساختی و ابنیه خط انتقال آب،گاز پست برق خرید زمین تفکیک زباله نیاز است، پیشرفت نصب تجهیزات نیز 22 درصد بوده است.

کلید واژه :

زباله سوز

،

پروژه زباله سوز ساری

ثبت نظرات
captcha