کد خبر : ۳۴۵۶۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هر تهرانی دو برابر میانگین جهانی زباله تولید می کند

عضو شورای شهر تهران بابیان اینکه هر تهرانی دو برابر میانگین جهانی زباله تولید می کند،گفت: به عبارتی هر تهرانی ۹۰۰ گرم در روز زباله تولید می کند درحالی که میانگین جهانی بین ۴۰۰ تا ۴۵۰گرم است.

هر تهرانی دو برابر میانگین جهانی زباله تولید می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حجت نظری عضو شورای شهر تهران در همایش رویداد بین المللی کلیماتون که صبح امروز برگزار شد، گفت: ما تصمیم داریم تا در رویداد بین المللی کلیماتون که یکی از رویدادهای بین المللی زیست محیطی در شهر است، درباره کاهش تولید پسماد گفت و گو کنیم و این رویداد قرار است با حضور و ایده پردازی متخصصان به راهکارهایی برای کاهش تولید پسماند منجر شود.  

وی افزود: در تهران روزانه هشت هزار تن پسماند تولید می شود که دو برابر نُرم جهانی است. به عبارتی هر تهرانی ۹۰۰ گرم در روز زباله تولید می کند در حالی که میانگین جهانی بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ گرم است.  

این عضو شورای شهر تهران گفت: یکی از برنامه های امروز این رویداد، بازدید از مرکز تفکیک پسماند و بازیافت آرادکوه است. با بازدید از آن جا در می یابید این میزان تولید پسماند چه بلایی سر شهرمان می آورد. حضور شما می تواند این هشدار جدی را به جامعه بیشتر منتقل کند.  

وی با بیان این که «ما به هر دلیلی در حوزه مدیریت پسماند موفقیت چندانی نداشته ایم » با تاکید بر استفاده از سازمان های مردم نهاد در این زمینه گفت: در دو سال اخیر ما در ستاد توان افزایی بر اساس مطالبه سازمان های مردم نهاد تلاش کرده ایم بر مساله پسماند تمرکز بیشتر داشت باشیم. متاسفانه در شهری زندگی می کنیم که مصرف گرایی باعث شده بیشتر زمان ها تولید پسماند شهر ما را از مطلوب بودن فاصله بگیرد، ممکن است در مدیریت شهری هم قصورهایی باشد اما به هر حال همه باید تلاش کنیم از این شرایط فاصله بگیریم.

کلید واژه :

زباله تولید

ثبت نظرات
captcha