کد خبر : ۳۴۵۶۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استفاده از عبارت طلای کثیف برای زباله اشتباه است

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند گفت: بر خلاف تصوری که وجود دارد تراز اقتصاد پسماند هیچ وقت مثبت نمی شود لذا عبارت طلای کثیف برای زباله به اشتباه استفاده می شود.

استفاده از عبارت طلای کثیف برای زباله اشتباه است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا شریفی فرد در همایش رویداد کلیماتون گفت: نظافت شهر تهران شرایط آبرومند دارد در حقیقت مدیریت جمع آوری زباله و انتقال آن به آرادکوه در شرایط خوبی است و بی تردید سازمان مدیریت پسماند و شهرداری موظف به نگهداشت شهر هستند و نگهداشت صرف مانع از توجه کافی به موضوع توسعه است و این مشکل در توسعه پسماند ایجاد شده است.

وی افزود: روزانه در تهران حدود 8000 تن پسماند عادی تولید می شود که از این میزان آن بخش که قابل احصا است زباله هایی است که به آرادکوه می رود که 5300 تا 6000 تن است. فاصله 2000 تنی بین آنچه به آرادکوه می رود و تولید پسماد در تهران همان پسماندی است که بازیافت می شود. یعنی ما نتوانسته ایم در حوزه مدیریت پسماند اقدامات توسعه ای انجام دهیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به پسماند بیمارستانی اشاره و اظهار کرد: آمار پسماندهای بیمارستانی از حدود 60 تن بیشتر است و به 100 تن می رسد اما بخشی از این زباله ها همراه زباله های عادی دفع می شود. در زمینه نخاله های ساختمانی به شدت در معرض آسیب هستیم و در تهران روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی تولید می شود که رقم بالایی است.

شریفی در تشریح چالش های حوزه پسماند گفت: ما در مدیریت پسماند با دو چالش مواجه ایم یکی چالش در مبدا و یکی در مقصد. در تفکیک زباله از مبدا با وجود اینکه برخی اقدامات انجام شده است موفقیت چندانی در این زمینه نداشتیم و در این زمینه به مشارکت مردم نیاز داریم.

کلید واژه :

طلای کثیف

،

زباله

ثبت نظرات
captcha