کد خبر : ۳۴۵۶۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

لکسوس هم به جمع خودروسازان الکتریکی می پیوندد

برند لکسوس تویوتا موتورز قصد دارد نخستین کارخانه تولید خودروهای الکتریکی خود را در سال آینده راه اندازی کند.

لکسوس هم به جمع خودروسازان الکتریکی می پیوندد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بر اساس گزارش رویترز، برند لکسوس از شرکت تویوتاموتورز امروز، چهارشنبه، اعلام کرده است که می خواهد در راستای حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا و گرمایش زمین، خط تولید خودروهای تمام الکتریکی را راه اندازی کند و به تبع آن مدل های برقی متعددی را به تولید برساند.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

 این خبر در حالی از سوی این خودروساز لوکس منتشر شده است که فردا، ۲۴ اکتبر، نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۹ شروع به کار خواهد کرد و میزبان شرکت های خودروسازی جهان علی الخصوص ژاپنی خواهد بود و قرار است تا چهارم نوامبر به طول بینجامد.  

این شرکت به منظور افزایش تولید خودروهای تمام الکتریکی مجهز به پیشرانه های برقی، از اهداف و برنامه های بلندمدت خود در این زمینه سخن گفته است.

بر اساس این گزارش، لکسوس تصمیم گرفته است که مدل های تمام الکتریکی متعددی را تا سال ۲۰۲۵ میلادی تولید کرده و روانه بازارهای جهانی کند.

کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو بر این باورند که این اقدام لکسوس به منظور رقابت با رقبای قدرتمندی همچون تسلاموتورز و نیسان موتورز صورت گرفته است که در سال های اخیر به موفقیت های چشمگیری در زمینه تولید و عرضه خودروهای تمام الکتریکی دست یافته اند.

تسلا مدل ۳ و نیسان لیف از جمله محبوب ترین و پرفروش ترین خودروهای برقی عرضه شده در بازارهای جهانی بخصوص آمریکا، اروپا و شرق آسیا به شمار می روند.

روشیهیرو ساوا، مدیر بخش بین الملل شرکت خودروسازی لکسوس، در ادامه سخنانش خاطرنشان کرده است: ما در ابتدا قصد داریم محصولات خود را در بازار کشورهایی که تقاضای خودروهای الکتریکی در آنها بالاست، همچون چین، ایالات متحده و برخی کشورهای اروپایی عرضه کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد که اطلاعات و جزئیات بیشتر تصمیمات لکسوس در زمینه تولید خودروهای الکتریکی و نام مدل های موردنظر را در ماه آینده اعلام و منتشر خواهد کرد.

با اینکه تقاضای خودروهای الکتریکی در سال های اخیر سرعت بسیار بیشتری گرفته است، اما هنوز با توجه به قیمت بالای آنها و برخی دیگر از عوامل موثر همچون گستره پیمایش پایین رشد قابل توجهی پیدا نکرده است.

کلید واژه :

لکسوس

،

خودروسازان الکتریکی

ثبت نظرات
captcha