کد خبر : ۳۴۵۶۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حمایت از فرآوری لجن فاضلاب با راهکارهای فناورانه

ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست از ارائه راهکارهای فناورانه توسط پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان برای فرآوری لجن فاضلاب و تبدیل آن به مواد اصلاح کننده خاک حمایت می کند.

حمایت از فرآوری لجن فاضلاب با راهکارهای فناورانه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فراخوان «راهکارهای فناورانه برای فرآوری لجن فاضلاب و تبدیل آن به مواد اصلاح کننده» توسط ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری منتشر شد.

انتشار این فراخوان فرصتی را فراهم می کند تا با استفاده از خلاقیت و توانمندی پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید فناوری های این حوزه گام برداریم.

از آنجا که لجن دارای ارزش اقتصادی بالقوه بسیاری است این ستاد از این طریق نسبت به ارائه فناوری ها به روز و اقتصادی در راستای رفع تهدید ناشی از لجن فاضلاب و تبدیل آن به فرصت اقدام کرده است تا شاهد تولید فرآورده های قابل استفاده مجدد در صنعت و کشاورزی از لجن باشیم.

در حال حاضر در شهرهای پر جمعیت و مراکز استان ها تولید انبوه لجن فاضلاب یکی از دغدغه های مهم زیست محیطی است و در برخی شهرها همچون تهران تولید آن روزانه به صدها تن می رسد. پس این فراخوان فرصت مناسبی برای بهره گیری از این ظرفیت ایجاد کرده است.

بنابراین فعالان حوزه صنایع آب و پساب تا ۲۰ آبان ماه سال جاری برای ارائه طرح های خود به ستاد مهلت دارند.

کلید واژه :

فاضلاب

،

تصفیه فاضلاب

،

فرآوری لجن فاضلاب

،

راهکارهای فناورانه

ثبت نظرات
captcha