کد خبر : ۳۴۵۶۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کنترل آلودگی صوتی یک واحد صنعتی

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با ساخت دستگاهی، آلودگی صوتی یک واحد صنعتی را در استان فارس مهار کرد.

کنترل آلودگی صوتی یک واحد صنعتی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عضو هیأت علمی گروه مهندسی ایمنی و بهداشت کار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قزوین و مجری طرح کنترل صدا در واحد صنعتی مذکور روز چهارشنبه در این خصوص گفت:به دنبال شکایت مردم از آلودگی صوتی این واحد صنعتی که به دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی قزوین اعلام شده بود برای ساخت این دستگاه اقدام شد.

سعید احمدی اضافه کرد:در بررسی های اولیه، مشخص شد که صدای ناشی از کمپرسور کارخانه، منطبق با استانداردهای آلودگی صوتی سازمان محیط زیست کشور نیست.
وی اضافه کرد:در این راستا طراحی و ساخت سایلنسر هیبریدی به منظور کاهش آلودگی صوتی در دستور کار قرار گرفت و پس از نصب نیز توسط سازمان حفاظت از محیط زیست استان فارس تایید شد.

این عضو هیأت علمی دانشگاه با بیان اینکه آلودگی صوتی می تواند در کارخانه ها و محیط زیست، باعث بروز عوارض گوناگون شود، ادامه داد:بیماری های قلبی، اختلالات خواب، استرس، کج خلقی، کاهش بهره وری و بازدهی کار از شایع ترین عوارض ناشی از آلودگی صوتی هستند.

احمدی افزود:با توجه به اینکه عوارض آلودگی صوتی، به تدریج و در بلند مدت نمایان می شود، پیش بینی و کنترل آنها دارای اهمیت است.

 این استاد دانشگاه افزود:مدیران صنایع می توانند با بهره گیری از کارشناسان بهداشت حرفه ای و با حداقل هزینه، برای رفع معضلات بهداشتی و آلودگی صوتی اقدام نمایند.

کلید واژه :

آلودگی صوتی

ثبت نظرات
captcha