کد خبر : ۳۴۵۶۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح نخستین مرکز دریافت پسماند خشک ملایر

شهردار ملایر گفت: با مشارکت بخش خصوصی نخستین مرکز اطلاع رسانی و دریافت پسماند خشک شهر ملایر در قالب طرح تفکیک پسماندها در مبدأ به بهره برداری رسید.

افتتاح نخستین مرکز دریافت پسماند خشک ملایر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسین بابایی افزود: این مرکز که در بلوار پارک، تقاطع خیابان شهید هاشمی نژاد مستقر است، به منظور تسهیل دریافت پسماندهای خشک تفکیک شده توسط شهروندان محله خیابان خلبان، پارک سیفیه و شهید رجایی نصب و راه اندازی شده است.

وی اظهار کرد: مردم با مراجعه به این مرکز می توانند پسماندهای خشک خود را تحویل متصدی غرفه داده و در صورت تمایل بهای اقلام تحویلی را به صورت نقدی یا مبادله کالا به کالا دریافت کنند همچنین شماره تماس ۳۱۵۵۰ آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در زمینه طرح تفکیک پسماندها در مبدأ است.

شهردار ملایر ادامه داد: از جمله منابع درآمد پایدار شهرداری ها، عوارض نوسازی، مشاغل و پسماند است که شهرداری ملایر یکبار در سال از ابتدای آبان ماه، اقدام به توزیع فیش های مربوط به این عوارض در سطح مناطق شهر می کند.

بابایی خاطرنشان کرد: برای وصول کدهای درآمدی و فرهنگسازی پرداخت به موقع عوارض، به ویژه نوسازی و مشاغل لازم است شهرداری ملایر با انجام زیرساخت های لازم، محاسبه دقیق مبلغ عوارض و توزیع به موقع فیش ها به شهروندان، اقدامات لازم را انجام دهد تا به این ترتیب با تأمین منابع مالی، نسبت به اجرای پروژه های خدمات شهری و عمرانی و همچنین پروژه های مختلف شهرداری اقدام اساسی به عمل آید.

وی افزود: پرداخت قبوض عوارض در حقیقت مشارکت شهروندان در پویایی و نوسازی و تمیز نگهداشتن شهر است که در صورت خوش حسابی شهروندان در پرداخت این قبوض، شامل ۱۰ درصد تخفیف و در صورت عدم پرداخت تا پایان سال شامل ۹ درصد جریمه دیرکرد و قبوض ارائه شده شامل ۲۰ درصد تخفیف بهای خدمات پسماند خواهند بود.

بابایی با بیان اینکه در این فاز، پرداخت عوارض صرفا غیرحضوری و از طریق شناسه قبض و شناسه پرداخت است، ابرازامیدواری کرد: با همکاری و همیاری شهروندان در پرداخت به موقع عوارض نوسازی، شهرداری راستای توسعه عمران و آبادانی شهر خدمات دهی مناسب و بیشتری داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ارائه «آموزش های سبز» به دانش آموزی در مدارس اشاره و اظهار کرد: به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر آموزش های سبز دانش آموزی در قالب طرح «همراهان کوچک، همیاران سبز» با حضور کارشناسان این سازمان در دبستان دخترانه امامت ۲ اجرا شد.

شهردار ملایر خاطرنشان کرد: دانش آموزان نسلی هستند که در آینده امور کشور را در دست دارند و به همین علت باید راهکارهای حفظ محیط زیست و توسعه و حفاظت از درختان را به آنها بیاموزیم که در آینده مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: در این طرح که در راستای اجرای مصوبه کمیته مطالعه و تحقیق این سازمان و با هدف آموزش حفظ و نگهداری از فضای سبز، افزایش تعهد کودکان به حفاظت از درختان و ترویج فرهنگ مشارکت اجتماعی اجرا شد، دانش آموزان مقطع اول ابتدایی با بذر انواع گل های فصلی و نحوه کاشت بذر در گلدان آشنا شدند و اقدام به کاشت بذر گل همیشه بهار کردند.

کلید واژه :

پسماند خشک ملایر

،

پسماند خشک

،

پسماند

ثبت نظرات
captcha