کد خبر : ۳۴۵۶۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تاثیر دورکاری بر کاهش آلاینده ها و ترافیک شهری

محققان دریافتند، کارکردن از راه دور می تواند روشی برای کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک در شهرها و همچنین افزایش بهره وری نیروی کار باشد.

تاثیر دورکاری بر کاهش آلاینده ها و ترافیک شهری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ارث، نتایج تحقیقات نشان می دهد، کارکردن در خانه و ارتباط از راه دور روشی مناسب در کاهش انتشار گازهای مضر در محیط زیست و مقابله با ترافیک است.

بر اساس نظرسنجی گالوپ(از معتبرترین مؤسسات نظرسنجی در جهان) در سال 2016، 43 درصد از نیروی کار امریکا گزارش کردند که حداقل بخشی از هفته را در خانه کار می کنند.

به گزارش سی ان بی سی در سال 2018؛ در سراسر جهان، 70 درصد از نیروی متخصص، حداقل یک روز در هفته و بیش از 50 درصد افراد نیز نیمی از هفته یا بیشتر اوقات در خانه کار می کنند.

سهولت کار در خانه و افزایش روش های ارتباطی از راه دور در سراسر جهان با استفاده از سیستم های دیجیتال، امکان برقراری ارتباط، چگونگی کار و اطلاع رسانی را تغییر داده است. به همین دلیل، ماهیت کار اداری، فضای اداری و بسیاری از مراحل سنتی در حال تغییر است تا بتواند با عصر دیجیتال همگام شود.

زمانی که افراد در شهرها تردد کمتری داشته باشند، استفاده از اتومبیل هم کمتر شده و از این طریق، تولید گازهای گلخانه ای نیز کاهش پیدا می کند.

نتایج بررسی نشان داد، زمانی که کارکنان بتوانند از راه دور کار خود را انجام دهند، شادتر هستند.

مطالعه ای منتشرشده در لانست( Lancet)  نشان داد که ارتباط از راه دور، نه تنها منجر به افزایش سلامت عمومی می شود، بلکه ردپای کربن در شهرها را نیز کاهش می دهد.

 بر اساس گزارش ها، بخش حمل ونقل نسبت به بخش های دیگر مانند صنعت، برق، کشاورزی و تجارت در امریکا، گازهای گلخانه ای بیشتری تولید می کند. درنتیجه دورکاری می تواند به عنوان ابزاری قدرتمند برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و ترافیک باشد.

محققان اظهار کردند: کاهش تولید گازهای آلاینده و ترافیک، تنها مزیت این روش کارکردن نیست، بلکه با این روش، تقاضای انرژی در ساختمان ها نیز کاهش پیدا می کند.

با کاهش تردد افراد به سمت کار، علاوه بر کاهش ترافیک، تعداد افراد کمتری در معرض آلودگی هوا قرار می گیرند و درنتیجه، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و تنفسی و مرگ زودرس نیز کاهش می یابد.

بر اساس مطالعه محققان در اسکاتلند، زنانی که در مناطق نزدیک به ترافیک های سنگین کار می کنند در معرض خطر بیشتر ابتلا به سرطان سینه هستند.

بر اساس آمارها، میانگین سفرهای روزانه در امریکا، 26 دقیقه است که بیش از 200ساعت در سال است. رفت وآمدها معمولا هم ازنظر زیست محیطی وهم ازنظر اقتصادی، پرهزینه است. کارکردن در خانه، حتی به عنوان بخشی از هفته کاری، این امکان را می دهد که به طور چشمگیری ترافیک و میزان انتشار آلاینده ها را کاهش و همچنین، بهره وری کاری و شادی کارکنان را افزایش دهد.

کلید واژه :

دورکاری

،

کاهش آلاینده ه

،

ترافیک شهری

ثبت نظرات
captcha