کد خبر : ۳۴۵۶۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چه چیزی ماهیان رودخانه قره سو را کشت

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه ورود پساب صنعتی را عامل مرگ ماهیان در دریاچه قره سو دانست و گفت: در شرایط عادی هیچ پساب خامی از صنایع وارد این رودخانه نمی شود.

چه چیزی ماهیان رودخانه قره سو را کشت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، آذر ولی زاده با اشاره به تلفات اخیری که برای ماهیان رودخانه "قره سو" اتفاق افتاد، افزود: تا شب گذشته در حال بررسی منبع آلودگی بودیم که در نهایت مشخص شد این آلودگی مربوط به پساب خام یکی از واحدهای صنعتی در بالا دست منطقه ای بوده که تلفات ماهیان رخ داده است.

وی ادامه داد: کارهای نمونه گیری و آنالیز نمونه در آزمایشگاه های محیط زیست استان در حال انجام است تا مقدار و نوع مواد آلاینده به طور دقیق مشخص شود.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه یادآور شد: پس از مشخص شدن نتیجه نهایی، ریز آنالیز مواد را برای پیگیری به مرجع قضایی و دادستانی اعلام خواهیم کرد.

به گفته ولی زاده این واحد در شرایط عادی مجهز به تصفیه خانه فاضلاب است، اما اکنون میزان تولید پساب آن بیش از حد ظرفیت تصفیه خانه بوده و مقداری از این پساب خام وارد رودخانه شده است.

وی تاکید کرد: به واحد اخطار دادیم که مازاد تولید را متوقف کند و دیگر آلودگی از این واحد صنعتی منتشر نمی شود که دوباره منجر به تلفات شود و وضعیت تلفات را به صورت مستمر در منطقه بررسی می کنیم.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه به مردم هشدار داد، با توجه به آلوده بودن این ماهی ها از جمع آوری و مصرف آنها جدا خودداری کنند.

ولی زاده اشاره ای هم به وضعیت کلی ورود پساب به رودخانه قره سو داشت و گفت: در شرایط عادی هیچ پساب خامی از واحدهای صنعتی وارد رودخانه قره سو نمی شود.

به گفته این مسئول، اکثر واحدهای صنعتی مسیر رودخانه قره سو دارای تصفیه خانه فاضلاب هستند و وضعیت پساب تصفیه شده خروجی آنها به صورت مستمر پایش می شود.

طی چندروز گذشته بیش از سه هزار ماهی در رودخانه قره سو تلف شد.

کلید واژه :

ورود پساب صنعت

،

رودخانه قره سو

،

مرگ ماهیان

،

اتلاف ماهیان

ثبت نظرات
captcha