کد خبر : ۳۴۵۶۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

احتمال افزایش شدت حمله ملخ های صحرایی

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت:امکان جلوگیری از هجوم ملخ های صحرایی وجود ندارد اما باید از هم اکنون کانون های که احتمال حمله به آنها وجود دارد سم پاشی شود.

احتمال افزایش شدت حمله ملخ های صحرایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص هشدار هجوم ملخ ها به 9 استان جنوبی کشور، گفت: سال گذشته حدودا 10 میلیارد تومان برای مقابله هجوم ملخ های صحرایی در برخی استان های کشور مد نظر قرار گرفته شد.

منابع مالی مورد نیاز مقابله با ملخ های صحرایی تامین شود

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر باید توجه ویژه ای به احتمال هجوم ملخ ها به استان های جنوبی کشور داشته باشیم و منابع مورد نظر برای اقدامات لازم در نظر گرفته شود، ادامه داد: ادارات مربوطه باید از هم اکنون تجهیزات مورد نیاز خود را برای مقابله با ملخ صحرایی آماده کنند.

نظر افضلی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سال گذشته علی رغم اقدامات دیر هنگام کانون های مورد حمله ملخ های صحرایی مهار شد، عنوان کرد: این احتمال وجود دارد که شدت هجوم ملخ ها در دور دوم بیشتر باشد به همین منظور دستگاه های ذیربط باید تمامی اقدامات لازم را مدنظر قرار دهند.

افضلی با بیان اینکه امکان جلوگیری از هجوم ملخ های صحرایی وجود ندارد اما باید از هم اکنون کانون های که احتمال حمله به آنها وجود دارد سم پاشی شود، تصریح کرد: باید سیر حرکت ملخ های صحرایی بررسی شود تا در هنگام هجوم آنها دچار غافلگیری نشویم./ 

کلید واژه :

حمله ملخ های صحرایی

،

ملخ های صحرایی

ثبت نظرات
captcha