کد خبر : ۳۴۵۶۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آتش زدن مزارع جرم است

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با تأکید بر لزوم پرهیز از آتش زدن مزارع پس از برداشت محصول، گفت: افرادی که اقدام به آتش سوزی در مزارع کنند، به مراجع قضایی معرفی می شوند.

آتش زدن مزارع جرم است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهرداد فتحی بیرانوند در جمع خبرنگاران با اشاره به قوانین مربوط به هوای پاک، اظهار کرد: اقدام کشاورزان در سوزاندن کاه و کلش مزارع تخلف محسوب می شود و متخلفان تحت پیگرد مراجع قضایی قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی از کشاورزان بعد از برداشت محصول اقدام به آتش زدن بقایای بر جای مانده از برداشت محصول می کنند، بیان کرد: این کار به دلیل تهدید بهداشت عمومی و آلودگی هوا پیگرد قانونی داشته و افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

فتحی بیرانوند بر لزوم پرهیز از سوزاندن کاه و کلش مزارع پس از برداشت محصول تأکید کرد و ادامه داد: در این راستا با هماهنگی هایی که با سازمان جهاد کشاورزی استان صورت گرفته کشاورزان متخلفی که اقدام به آتش زدن مزارع و آلودگی محیط زیست می کنند شناسایی شده و پس از تشکیل پرونده، به مراجع قضایی معرفی و ضرر و زیان وارده به محیط زیست از آن ها اخذ می شود.

مدیرکل محیط زیست لرستان با ذکر این مطلب که بنا بر ماده ۲ قانون آلودگی هوا اقدام به هر عملی که موجبات آلودگی هوا را فراهم کند ممنوع است، اضافه کرد: ۷۸۳ هزار هکتار زمین کشاورزی در لرستان وجود دارد که از این میزان ۱۸۵ هزار هکتار آبی و مابقی به صورت دیم کشت می شود.

کلید واژه :

آتش زدن مزارع

ثبت نظرات
captcha