کد خبر : ۳۴۵۶۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اخطاریه قانونی به ۲۰۰ واحد آلاینده در نیمه نخست امسال

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: واحدهای کارواش بخشی از  واحدهای آلاینده آب بوده که باید از شیوه ها و سیستم های کنترل آلایندگی قبل از شروع به کار استفاده کنند.

اخطاریه قانونی به ۲۰۰ واحد آلاینده در نیمه نخست امسال

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، زهره عبادتی، اظهار داشت: متصدی یک واحد کارواش در بخش کهریزک شهرستان ری بدلیل دفع غیر بهداشتی فاضلاب و آلودگی آبهای زیر زمینی و با توجه به شکایت این اداره به مرجع قضایی و نظر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری، ازسوی مرجع قضایی به جریمه  نقدی بدل از شش ماه حبس تعزیزی محکوم شد.

وی با بیان اینکه بازدید از واحدهای آلاینده آب و تولید پساب، یکی از برنامه های پایشی این اداره است، افزود: واحدهای کارواش بدلیل حجم زیاد فاضلاب تولیدی و استفاده از مواد شوینده، ازجمله واحدهای آلاینده آب بوده و نیازمند تدابیر و استفاده از شیوه ها و سیستم های کنترل آلایندگی قبل از شروع به کار هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری در ادامه یادآور شد: ارائه خوداظهاری مستمر از فعالیت، برای این واحدها الزامی است و در صورت کوتاهی در این خصوص، اقدامات قانونی از سوی اداره حفاظت محیط زیست صورت  خواهد گرفت.

عبادتی همچنین به آمار پایش واحدهای آلاینده آب در شش ماهه نخست امسال اشاره داشت و گفت: در نیمه اول امسال تعداد ٢٥٠ واحد که عمده آن ها یا فاقدسیستم تصفیه پساب بوده و یا مشکلاتی درخصوص فاضلاب تولیدی داشته و موجب آلودگی آب می شدند، در سطح شهرستان ری پایش شد که از این تعداد، حدود ٢٠٠ واحد اخطار قانونی از محیط زیست شهرستان دریافت کردند.

وی در پایان تصریح کرد: از بین واحدهایی که اخطار دریافت کردند بعضی به مراجع قضایی معرفی شدند و پرونده آن ها درحال رسیدگی است، برخی آلایندگی واحد خود را برطرف کرده اند و تعدادی هم برنامه زمانبندی جهت رفع آلایندگی به محیط زیست ارائه داده اند.

کلید واژه :

واحد تولیدی آلاینده

،

ری

،

اخطار زیست محیطی

ثبت نظرات
captcha