کد خبر : ۳۴۵۵۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش آمار سکته و آسم به دلیل آلودگی هوا در انگلیس

آمار و ارقام نشان می دهد شمار کودکان و بزرگسالانی که در روزهای آلودگی هوای انگلیس به دلایل اورژانسی به بیمارستان منتقل می شوند، رو به افزایش است.

افزایش آمار سکته و آسم به دلیل آلودگی هوا در انگلیس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هر سال خدمات اورژانس انگلیس در روزهایی که آلودگی هوا بالا است، شاهد بیش از ۱۲۰ ایست قلبی بیشتر، بیش از ۲۳۰ سکته مغزی بیشتر و نزدیک به ۲۰۰ مورد بیشترِ مراجعه ی بیماران آسمی به بیمارستان، در مقایسه با روزهایی است که میانگین آلودگی هوا کمتر است.

به گفته مدیر اجرایی سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) این آمار جدید نشان می دهد که آلودگی هوا اکنون باعث وقوع هزاران مورد سکته مغزی، ایست قلبی و حملات آسمی می شود، بنابراین مشخص است که شرایط اضطراری آب و هوایی در واقع یک شرایط اورژانسی بهداشتی است. از آنجایی که این مرگ ومیرهای قابل پیشگیری هم اکنون در حال وقوع بوده و مربوط به آینده نمی شود، اقدام فوری برای آن در زمان حال ضرورت دارد.

مطالعات قبلی نیز نشانگر افزایش بستری ها در بیمارستان و مراجعه به پزشک در روزهای آلوده بوده است اما داده های جدید عدد دقیقی را برای هشت شهر انگلیسی بیرمنگهام، بریستول، دربی، لیورپول، منچستر، ناتینگهام، آکسفورد و ساوتهمپتون نشان می دهد و رابطه واضحی بین سکته های قلبی ، سکته های مغزی و بیماری های تنفسی و هوای آلوده را مشخص کرده است.

بیشتر تحقیقات اخیر در مورد آلودگی هوا به تأثیرات مادام العمر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آن، از جمله کاهش قدرت شناختی، رشد ناقص در کودکان و مرگ زود هنگام متمرکز شده است. با این حال آلودگی هوا می تواند هم چنین سبب بروز بیماری های جدی تری در فرد شود.

آلودگی هوا هم چنین منجر به کاهش جدی امید به زندگی در افراد می شود، به طوری که تخمین ها حاکی از آن است که آلودگی هوا سالیانه باعث مرگ ۳۶ هزار نفر در انگلیس می شود.

دولت انگلیس متعهد شده است تا در لایحه محیط زیست خود با آلودگی هوا مقابله کند. فعالان کمپین های زیست محیطی اما نگران هستند که اقدامات پیشنهادی بسیار مبهم و ضعیف باشند.

از جمله تعهدات دولت انگلیس برای مقابله با آلودگی هوا می توان به روی آوردن به انرژی پاک تا سال ۲۰۵۰ میلادی، کاهش ذرات ریز معلق در هوا از طریق اقدامات ترافیکی و افزایش قدرت محلی برای مقابله با منابع اصلی آلودگی هوا اشاره کرد.

به نوشته روزنامه گاردین، هفته گذشته ناظران محیط زیست اروپا دریافتند که در مورد کاهش سطح ذرات ریز معلق در هوا معروف به ذرات PM۲.۵ در اروپا پیشرفت بسیار ناچیری صورت گرفته است. ذرات PM۲.۵ یکی از خطرناک ترین اشکال آلودگی است، چرا که می تواند در اعماق ریه ها و به جریان خون نفوذ کند.

کلید واژه :

افزایش آمار سکته

،

آسم

،

آلودگی هوا

،

انگلیس

ثبت نظرات
captcha