کد خبر : ۳۴۵۵۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ورود پساب صنعتی تعداد زیادی از ماهی های رودخانه قره سو را تلف کرد

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به ورود پساب صنعتی به رودخانه قره سو حوالی منطقه کرناچی، گفت: در اثر ورود این پساب، تعداد زیادی…

ورود پساب صنعتی تعداد زیادی از ماهی های رودخانه قره سو را تلف کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، آذر ولی زاده با اشاره به بازدید خود از این محل، افزود: این پساب مربوط به یکی از واحدهای صنعتی بالادست است.
به گفته او، حجم پساب ورودی به رودخانه به حدی زیاد است که منجر به تغییر رنگ رودخانه شده و همچنین به دلیل پایین آمدن میزان اکسیژن آب ماهی های موجود در رودخانه یا تلف شده و تعداد زیادی نیز در گوشه ای از رودخانه تجمع کرده اند.
او به حضور مردم برای صید این ماهیان نیز اشاره کرد و گفت: این ماهی ها به شدت آلوده هستند و از مردم درخواست می کنیم به هیچ وجه آن ها را مصرف نکنند.
معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه در ادامه گفت: منتظر جواب آزمایش های مربوط به پساب ورودی به رودخانه قره سو هستیم که در صورت تایید نهایی نام واحد آلاینده را به دادستان کرمانشاه اعلام        می کنیم.

رودخانه قره سو از سراب روانسر سرچشمه می گیرد و پس از طی مسافتی حدود ۶۰ کیلومتر وارد شهر کرمانشاه می شود و پس از به هم پیوستن با رودخانه گاماسیاب وارد رودخانه سیمره می شود. 

کلید واژه :

ورود پساب صنعت

،

رودخانه قره سو

،

مرگ ماهیان

،

اتلاف ماهیان

ثبت نظرات
captcha