کد خبر : ۳۴۵۵۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دکل های مخابراتی در مدارس باید جمع آوری شوند

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بر اساس مصوبه وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای حفظ سلامتی دانش آموزان دکل های مخابراتی…

دکل های مخابراتی در مدارس باید جمع آوری شوند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی رفیعی یکشنبه در شورای آموزش و پرورش خوزستان در سرسرای استانداری بیان کرد: با وجود ابلاغ این دستورالعمل به مخابرات استان این دستگاه به بهانه های مختلف دکل ها مخابراتی را در سطح مدارس جمع آوری نمی کند.

وی گفت: پیش از این آموزش و پرورش در ازای قرار دادن این دکل ها در مدارس از مخابرات اجاره بهایی دریافت می کرد که از گرفتن این مبلغ منع شده است.

رفیعی افزود: از شورای آموزش و پرورش استان می خواهیم تا زمانی که این دکل ها از سطح مدارس استان جمعآوری نشده اند، اجازه دریافت اجاره بها از مخابرات را به آموزش و پرورش استان بدهند.

یکهزار و ۳۵۱ مدرسه در معرض آسیب اجتماعی در خوزستان

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اجرای طرح نماد (مراقبت های اجتماعی دانش آموزان) در مدارس استان بیان کرد: در قالب این طرح یکهزار و ۳۵۱ مدرسه در استان در معرض آسیب اجتماعی شناسایی شده اند و امسال در این تعداد مدارس طرح نماد اجرا می شود.

رفیعی ادامه داد: با اجرای طرح نماد در مدارس استان مراقبت های لازم برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و شناسایی دانش آموزانی که درگیر آسیب های اجتماعی هستند انجام می گیرد.

وی در ادامه این نشست با اشاره به سازماندهی یک میلیون و یکصدهزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید گفت: همچنین امسال هشت هزار نیری حق التدریس و ۵۷ هزار معلم رسمی سازماندهی شدند و پرونده انتقال پنج هزار و ۱۱ نفر نیروی فرهنگی رسیدگی شد.

سرپرست اداره کل آموزش و پررش خوزستان گفت: امسال نیز بنا بر مصوبه مجلس از مجموع افرادی که در سوادآموزی تا قبل از سال ۹۲ اشتغال داشتند یکهزار و ۲۹۰ نفر در این حوزه حق التدریس شدند.

وی گفت: همچنین امسال ۸۲۳ نیروی پیش دبستانی و حق التدریس ناپیوسته که تا قبل از سال ۹۱ کار خود را آغاز کردند حق التدریس شدند.

رفیعی گفت: امسال یک هزار و ۹۵۰ پرونده بازنشستگی نیروهای فرهنگی استان نیز مورد رسیدگی قرار گرفت.

سرپرست اداره کل آموزش و پررش خوزستان گفت: با توجه به ویژگی های مهم اقتصادی و اجتماعی استان به دستور وزیر آموزش و پرورش کمیته ای برای رسیدگی به مشکلات و طرح های آموزش و پرورش استان تشکیل و دستور ابلاغ اعضای این کمیته نیز صادر شده وامید است این اقدام وزیر باعث شود بتوانیم توفیق بیشتری در افزایش سطح کیفی و شاخص های آموزشی استان داشته باشیم.

در ادامه این نشست مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: بر اساس مطالعات سال ۲۰۱۲ سازمان جهانی بهداشت احتمالات و فرضیه هایی در خصوص مضرات تشعشعات دکل های مخابراتی بر سلامتی انسان اعلام کرده است.

علی خدادادی افزود: بهترین راه این است که کمیته ای با افراد کارشناس در استان تشکیل شود که برای انتقال این دکل ها از مدارس تصمیم گیری شود.

هفت هزار مدرسه در خوزستان نیازمند طرح نماد

 مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان بیان کرد: امسال یک هزار و ۳۵۹ مدرسه برای اجرای این طرح در استان در نظر گرفته شده این درحالی است که هفت هزار مدرسه در استان نیازمند اجرای این طرح است.

محمد صادق کریمی کیا افزود: طرح نماد ( مراقبت اجتماعی دانش آموزان) برای نخستین بار در کشور با این کیفیت در حال انجام است، تا قبل از اجرای این طرح آموزش و پرورش مسئولیت بروز آسیب های اجتماعی  را نمی پذیرفت و اجازه ورود سایر دستگاه ها برای کمک به کاهش این آسیب ها را نمی داد.

وی افزود: طرح نماد سه سال است که در حال اجرا است و اعتبار آن از سوی وزارت کشور تامین می شود.

کریمی کیا گفت: وظیفه دانش آموز تنها درس خواندن نیست و همیشه خلاء رسیدگی به وضعیت سلامت روحی دانش آموزان در آموزش و پرورش وجود داشت.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان افزود: در کنار اعتباری که وزارت کشور برای اجرای این طرح در نظر گرفته نیاز به ایجاد مرکز مدیریت واحد در آموزش و پرورش است.

کلید واژه :

دکل های مخابراتی

،

سلامت

،

بهداشت دکل های مخابراتی

ثبت نظرات
captcha