کد خبر : ۳۴۵۵۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چهار روستای همدان به تصفیه خانه فاضلاب مجهز می شوند

رئیس اداره نظارت بر طرح های آب و فاضلاب روستایی همدان گفت: روستاهای بالادست سد اکباتان از جمله ارزانفود، یلفان، چشین و اِبِرو به تصفیه خانه فاضلاب مجهز می شوند.

چهار روستای همدان به تصفیه خانه فاضلاب مجهز می شوند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، آرش مرادی افزود: مجموعه اقداماتی در راستای ایجاد شبکه های جمع آوری فاضلاب انجام شده است که در این رابطه روستاهای اطراف سد اکباتان دارای اولویت هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تصفیه خانه روستای ارزانفود با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی، آماده بهره برداری است، اظهار داشت: این طرح در ماه های پیش رو و به احتمال زیاد در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسید.

مرادی عنوان کرد: تصفیه خانه فاضلاب روستای ابرو نیز با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است که در صورت تامین اعتبارات لازم تا پایان سال آینده بهره برداری می شود.

وی اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب روستای یلفان نیز هم اکنون ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد که انتظار می رود تا پایان سال جاری این طرح نیز به بهره برداری برسد.

رئیس اداره نظارت بر طرح های آب و فاضلاب روستایی همدان ادامه داد: در حال حاضر سه کیلومتر از خط انتقال فاضلاب روستای چشین به کلکتور شهری اجرایی شده که در صورت نبود معارض انتظار می رود این طرح نیز در سال ۹۹ وارد مدار شود.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۹ چاه را در روستاهای زیرمجموعه استان حفاری و در ۶ ماه نخست سال ۹۸، کف کشی و لای روبی سه حلقه چاه و تجهیز ۱۱ حلقه چاه دیگر در روستاهای استان عملیاتی شده است.

مرادی ادامه داد: در نیمه نخست سال جاری نصب ۲ مورد سیستم هشداردهنده و ۸۰ متر فنس کشی فاضلاب روستایی اجرایی و لای روبی و بهسازی پنج دهنه چشمه، نصب ۳۷۷ مورد شیرآلات و نصب یک هزارو ۴۳۱ انشعاب در این مدت اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در ۱۰ شهرستان استان ۱۲۲ قرارداد در دست اقدام است، اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری اجرای ۲۵ کیلومتر خط انتقال و سه هزار و ۵۰۰ متر خط برق امکان پذیر شد.

رئیس اداره نظارت بر طرح های آب و فاضلاب روستایی همدان با اشاره به اینکه ۲ ایستگاه پمپاژ روستاهای نعمت آباد و فتح آباد با ظرفیت یک لیتر در ثانیه به زودی وارد مدار می شوند، عنوان کرد: در ۶ ماه گذشته، ساخت ۶۷۵ متر مکعب مخزن عملیاتی شده که ۵۰ درصد آن تاکنون وارد مدار شده است.

کلید واژه :

همدان

،

تصفیه خانه فاضلاب

ثبت نظرات
captcha