کد خبر : ۳۴۵۵۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شبکه فاضلاب در تهران ظرف ۵ سال آینده تکمیل می شود

وزیر نیرو گفت: ۷۵ درصد شبکه فاضلاب در تهران اجرایی شده و ظرف ۵ سال آینده تکمیل می شود.

شبکه فاضلاب در تهران ظرف ۵ سال آینده تکمیل می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا اردکانیان وزیر نیرو پس از طرح مسائل از سوی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، درباره مشکلات شبکه فاضلاب اظهار کرد: ۷۵ درصد این شبکه در تهران اجرایی شده و ظرف پنج سال آینده نیز تکمیل می شود.

وی درباره حق آبه پارک چیتگر گفت: بخشی از پارک چیتگر با آب تصفیه شده شهری آبیاری می شود که این موضوع قابل قبول نیست.

وزیر نیرو همچنین درباره ایجاد دو تصفیه خانه در مناطق ۴ و ۲۲ تهران افزود: مدل این دو تصفیه خانه به زودی و پس از مرحله نهایی شدن، عملیاتی می شود.

اردکانیان با بیان اینکه با توجه به مسئله کم آبی شهرستان ری، پروژه ساماندهی آب های سطحی برای ری در نظر گرفته شده است، گفت: امیدواریم با اجرای این پروژه، مشکل کمبود آب در ری نیز حل شود. مسئولان شهرری تقاضای اختصاص سه یازدهم از آب را دارند که این موضوع، زیاد و بیش از تصور است.

وی با اشاره به موضوع دکل های برق در تهران و همکاری خوب وزارت نیرو با شهرداری، از حل شدن مشکلات مربوط به دکل های برق خبر داد و بیان کرد: تلاش بر این است که دکل های بیشتری از سطح زمین، جمع آوری و شبکه فشار ضعیف به کابل خود نگهداره تبدیل شود؛ امیدواریم تا پایان سال جاری این موضوع به اتمام برسد.

وزیر نیرو با بیان اینکه از سال ۹۶ تاکنون ۹۷ درصد خدمات در بخش برق به صورت غیرحضوری انجام می شود، تأکید کرد: در این راستا ۵۰۰ هزار تردد در شهر تهران حذف شده است. همچنین از صادر شدن ۳۰ میلیون قبض برق کاغذی جلوگیری شده که با چنین اقدامی، ۴۰ میلیارد تومان از هزینه ها کاهش یافته است.

اردکانیان درباره مطرح شدن فرونشست زمین در تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ دستگاهی برای فرونشست زمین، شرح وظایفی مشخص نکرده و این فرصت خوبی است که برای بحران فرونشست زمین در شهر تهران، کارگروهی میان شهرداری و وزارت نیرو تشکیل شود؛ درخواست من از اعضای شورای شهر این است که در تشکیل این کارگروه همکاری های لازم را داشته باشند.

کلید واژه :

شبکه فاضلاب در تهران

،

شبکه فاضلاب

،

تهران

ثبت نظرات
captcha