کد خبر : ۳۴۵۵۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۳۴۰۰ فقره کنتور آب در شهرهای کهگیلویه وبویراحمد استاندارد سازی شد

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه وبویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزارو ۴۰۰ فقره کنتور آب در سطح شهرهای این استان تعویض و استاندارد…

۳۴۰۰ فقره کنتور آب در شهرهای کهگیلویه وبویراحمد استاندارد سازی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، طهمورث گودرزی اظهارداشت: از این تعداد  ۲ هزارو ۲۰۰ عدد در شهر یاسوج بوده است.

وی بیان کرد: فرآیند تولید و توزیع مصرف آب بین مشترکین بر اساس یک برنامه زمان بندی شده با استاندارد سازی و تعویض کنتورهای خراب برای جلوگیری از هدرفت آب در دستور کار است.

گودرزی با بیان اینکه هم اکنون طرح جمع آوری انشعاب های غیرمجاز به صورت منظم در حال اجراست افزود: سال گذشته هشت هزار انشعاب غیرمجاز آب در استان جمع آوری شد.

وی عنوان کرد: استفاده از آب آشامیدنی برای آبیاری باغستان ها و مزارع از مهمترین تخلفات این حوزه در کهگیلویه و بویراحمد است.

گودرزی اضافه کرد: ۷۴ حلقه چاه آب در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد ۶۵ مورد در مدار بهره برداری بوده و فعال است.
وی اظهار کرد: این استان دارای ۵۲ باب مخزن ذخیره آب با حجم ۱۲۶ هزار مترمکعب بوده و طول شبکه و خطوط انتقال آب در شهرهای استان نیز یکهزار و ۷۵۰ کیلومتر است.
گودرزی طول شبکه و خطوط انتقال فاضلاب در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد را نیز ۳۵۰ کیلومتر ذکر کرد.
کهگیلویه و بویراحمد دارای بیش از ۱۶۰ هزار مشترک آب و ۳۸ هزار مشترک فاضلاب و حجم آب تولیدی آن به طور سالانه حدود ۳۸ میلیون مترمکعب است.

کلید واژه :

کنتور آب

،

کهگیلویه وبویراحمد

،

استاندارد سازی

ثبت نظرات
captcha