کد خبر : ۳۴۵۵۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پلاستیک درصدر زباله های تهرانی ها

رئیس کمیته محیط ریست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن تشریح مراحل تدوین طرح جامع پسماند تهران گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، طرح جامع پسماند تهران اردیبهشت ماه سال آینده از سوی شهرداری به شورای شهر ارائه خواهد شد.

پلاستیک درصدر زباله های تهرانی ها

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رئیس کمیته محیط ریست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن تشریح مراحل تدوین طرح جامع پسماند تهران گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، طرح جامع پسماند تهران اردیبهشت ماه سال آینده از سوی شهرداری به شورای شهر ارائه خواهد شد.

سید آرش حسینی میلانی، در مورد آخرین وضعیت تهیه طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران گفت: یکی از تاکیدات شورای پنجم، تغییر نحوه مدیریت پسماند شهر تهران و به روزرسانی آن براساس اصول کارشناسی و آخرین متدهای علمی و بین المللی است چراکه روند کنونی مدیریت پسماند شهر تهران با توجه به شرایط اقتصادی، نه ممکن و نه پایدار است.

وی ادامه داد: در این راستا، تهیه طرح جامع مدیریت پسماند برای داشتن یک چشم انداز در دستورکار قرار گرفت و فاز مطالعاتی این کار با تعیین مشاور، از سال گذشته آغاز شد.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری با بیان اینکه برای تدوین این طرح 18 ماه در نظر گرفته شده، اظهار داشت: به رغم این فرصت داده شده، شورا تاکید دارد تهیه و تدوین طرح های اصلاحی مدیریت پسماند و عملیاتی شدن آن در زمان بندی مناسب انجام شود.

حسینی میلانی با اشاره به اقدامات شهرداری در حوزه پسماند طی چند ماه اخیر تصریح کرد: اقداماتی هم انجام شده که از جمله آن می توان به اجرای پایلوت طرح تجمیع پیمانکاران خشک و تر در چند منطقه شهرداری تهران اشاره کرد که وضعیت این طرح هم اینک در حال بررسی و پایش برای گزارش گیری است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اقدامات مشاور طرح جامع مدیریت پسماند در مورد نمونه گیری پسماند به پایان رسیده است، خاطرنشان کرد: در این مرحله کارشناسان از مراکز مختلف تولید پسماند نمونه می گیرند تا وضعیت پسماند تر و همچنین درصد پلاستیک، کاغذ، شیشه و... در پسماند خشک را سنجش کنند.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اطلاعات مربوط به کیفیت و ترکیب پسماند از سال 87 (11سال قبل )به روزرسانی نشده بود، عنوان کرد: این مسئله مهم برای برنامه ریزی در نحوه و چگونگی جمع آوری پسماند و همچنین نوع قرارداد با پیمانکاران خشک و تر ضروری است.

حسینی میلانی افزود: پایش پیشین پسماند شهر تهران نشان می داد که بیشترین حجم و ترکیب زباله ها مربوط به گروه پلاستیک ها بوده است. نتایج جدید درباره ترکیب پسماند هم اکنون توسط مشاور در حال بررسی و آنالیز است که پس از مشخص شدن، اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر مایل هستند هرچه سریع تر طرح جامع مدیریت پسماند برای بررسی به شورا بیاید، عنوان کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته به نظر می رسد طرح جامع مدیریت پسماند اردیبشهت ماه سال آینده، برای بررسی به شورا بیاید.

کلید واژه :

پلاستیک

،

زباله

ثبت نظرات
captcha