کد خبر : ۳۴۵۵۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تعیین خط مشی کشور در حوزه سیلاب ها و محیط زیست در ۱۰ سال آینده

رئیس کارگروه محیط زیست هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب ها گفت: گزارش تهیه شده از سیلاب های اخیر، خط مشی کشور در حوزه سیلاب ها و محیط زیست را در ۱۰ سال آینده مشخص کرد.

تعیین خط مشی کشور در حوزه سیلاب ها و محیط زیست در ۱۰ سال آینده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، غلامرضا مکنون در نشست خبری هیات ویژه گزارش ملی سیلاب که امروز در ساختمان مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: گزارش نهایی از سیلاب های اخیر در کشور، منجر به مشخص شدن خط مشی کشور در حوزه سیلاب ها و محیط زیست در ۱۰ سال آینده شد.

رئیس کارگروه محیط زیست هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب ها ضمن تاکید بر اینکه این گزارش کاملا علمی و بی طرفانه تهیه شده است، افزود: ما در این کارگروه عوامل محیطی پیشگیری از بروز سیل را بررسی کردیم و این نتیجه حاصل شد که تالاب ها و محیط زیست می توانند نقش موثری در پیشگیری از وقوع سیل ایفا کنند.

مکنون با بیان اینکه تالاب ها در جذب آب و همچنین حفظ آب موثر هستند، عنوان کرد: اگر در استان گلستان ۳ تالاب مهم این استان حفظ می شد، می توانست در جذب و حفظ آب همانند مخازن سد عمل کنند و آب ها را ذخیره کنند.

رئیس کارگروه محیط زیست هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب ها در ادامه بر حفظ تالاب ها در کشور تاکید کرد و گفت: در حال حاضر بسیاری از تالاب ها در کشور خشک شده و به مرکز تولید گرد و غبار تبدیل شده اند. ما در فروردین ۹۶ یک میلیون و ۱۲۸ هکتار تالاب داشتیم و این میزان امروزه به ۵۶۶ هزار تالاب رسیده است و ۳۰ درصد گرد و غبارهای کشور از این محل ها تولید می شود.

مکنون با اشاره به یکی از پرسش های رئیس جمهور درباره سیلاب اخیر که به این هیات ارسال شد، گفت: سوال رئیس جمهور این بود که آیا محیط زیست می تواند به کنترل سیل کمک کند که ما در پاسخ به این سوال ثابت کردیم اگر محیط زیست را حفظ کنیم، حتما نقش مهمی در کنترل سیل خواهد داشت و بسیاری از خسارت ها و هزینه ها را کاهش خواهد داد.

کلید واژه :

خط مشی کشور

،

حوزه سیلاب

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha