کد خبر : ۳۴۵۵۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ضرورت استفاده از پلاستیک های تجزیه پذیر در تجهیزات الکترونیکی

گروهی از فعالان محیط زیستی در اروپا کمپینی راه انداخته و بر ضرورت استفاده از پلاستیک های قابل بازیافت و تجزیه پذیر در تجهیزات الکترونیکی تاکید کردند.

ضرورت استفاده از پلاستیک های تجزیه پذیر در تجهیزات الکترونیکی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گفته فعالان در این کمپین اروپایی، پلاستیک های موجود در پسماندهای الکترونیکی همچون بمب ساعتی محیط زیستی هستند که نادیده گرفته شده اند. پلاستیک، حدود ۲۰ درصد از ۵۰ میلیون تن پسماند الکترونیکی تولیدی در سال را شامل می شود. همچنین پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ میلادی پسماند الکترونیکی افزایش تقریبا دو برابری پیدا کرده و به ۱۱۰ میلیون تن برسد.

این کمپین که با حمایت سازمان ملل راه اندازی شده خواستار آن است تا مصرف کنندگان از تجهیزات الکترونیکی استفاده کنند که در آن ها از پلاستیک های تجزیه پذیر به کار گرفته شده است.

همچنین در کمپین PolyCE این موضوع مطرح شده که تولیدکنندگان تجهیزات الکترونیکی برای تولید این تجهیزات از میزان پلاستیک کمتری استفاده کنند.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، در حال حاضر سالانه تقریبا ۵۰ میلیون تن پسماند الکترونیکی در جهان تولید می شود در صورتیکه در شیوه های تولید و مصرف تغییری اعمال نشود میزان آن تا سال ۲۰۵۰ به ۱۱۰ میلیون تن می رسد.

همچنین بیشتر پلاستیک های به کار رفته در تجهیزات الکترونیکی برای بازیافت طراحی نشده و در نتیجه روانه جایگاه های جمع آوری زباله می شوند.

کلید واژه :

پلاستیک های تجزیه پذیر

،

تجهیزات الکترونیکی

ثبت نظرات
captcha