کد خبر : ۳۴۵۵۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کارگاه استحصال املاح و مواد شیمیایی از آب های شور دانشگاه شریف برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند

«کارگاه بین المللی استحصال املاح و مواد شیمیایی از آب های شور برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند» با حضور پژوهشگران و دانشمندان داخلی و خارجی و به منظور گسترش همکاری های منطقه ای و بین المللی، در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

کارگاه استحصال املاح و مواد شیمیایی از آب های شور دانشگاه شریف برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در آیین افتتاحیه این کارگاه دوروزه بین المللی که از سوی انستیتو آب و انرژی دانشگاه صنعتی شریف و همکاری مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند برگزار شد، دکترمحمدرضا موحدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف گفت: در این کارگاه به دنبال پیدا کردن راه هایی برای استفاده بهتر از آب و محیط زیست هستیم.

وی به قدمت ۵۰ ساله انستیتو آب و انرژی شریف اشاره کرد و افزود: تاسیس چنین پژوهشکده ای در پنجاه سال پیش، نشان از اهمیت بحث آب و محیط زیست در دانشگاه صنعتی شریف دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف ابراز امیدواری کرد: طی برگزاری این کارگاه و با استفاده از تجربیات و تبادل نظر دانشمندان داخلی و خارجی راه هایی برای بهبود وضعیت محیط زیست در کشور و منطقه ایجاد شود.

در ادامه این نشست دکترعلیرضا دائمی، معاون سابق وزیر نیرو در سخنرانی خود به بیان وضعیت «مدیریت منابع آبی در ایران» پرداخت.

همچنین دکترمجید عباسپور، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف نیز سخنرانی تخصصی خود را با عنوان «استحصال آب شیرین از منابع دریایی» ارائه کرد.

در این کارگاه دو روزه سه نشست تخصصی با موضوعات؛ اثرات محیط زیستی تخلیه شورابه، کاربرد دوگانه واحدهای گندزدایی آب و عناصر ارزشمند و نایاب برگزار خواهد شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم ، «کارگاه بین المللی استحصال املاح و مواد شیمیایی از آبهای شور برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند» طی روزهای ۲۳ و ۲۴ مهرماه ۹۸ در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف برپاست و دانشمندان و پژوهشگرانی از کشورهای ایتالیا، هند، عمان، سریلانکا، تانزانیا، چین، بنگلادش در این نشست حضور دارند.

کلید واژه :

کارگاه دانشگاه شریف

،

کشورهای حاشیه اقیانوس هند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha