کد خبر : ۳۴۵۵۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اجرای موفقت آمیز طرح کاهش بوی بد شیرابه زباله در کاشان

کاشان - معاون پژوهشی دانشگاه کاشان از وجود سه شرکت دانش بنیان در این دانشگاه خبر داد و افزود: طرح کاهش بوی بد شیرابه زباله توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه کاشان به سرانجام رسیده است.

اجرای موفقت آمیز طرح کاهش بوی بد شیرابه زباله در کاشان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجید منعم زاده با بیان اینکه پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه کاشان در تمام سال های برگزاری نمایشگاه و جشنواره فناوری نانو حضور داشته است، اظهار داشت: امسال نیز این پژوهشکده آخرین دستاوردهای و محصولات خود را در زمینه نانو در غرفه «کاشانانو» ارائه می کند.

وی از حضور دو طرح برگزیده نانواستارتاپ های دانشگاه کاشان در نمایشگاه امسال خبر داد و ابراز داشت: یکی از این طرح ها متعلق به گروهی از دانشجویان پژوهشکده علوم و فناوری نانو این دانشگاه با عنوان «تیم پژوهشگران نانوتکنولوژی ایران» است که توانسته اند دستگاهی برای ساخت پایلوت سامانه تصفیه پساب بر پایه فناوری پلاسما ارائه دهند.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان با اشاره به دیگر طرح نانواستارتاپی ارائه شده توسط دانشجویان این دانشگاه تصریح کرد: دستگاه پایلوت جداسازی آب از روغن با استفاده از فناوری نانو نیز توسط «تیم نانوبستاآوران ایران» ارائه شده است.

فیزیک پیشتاز  تاسیس شرکت های دانش بنیان دانشگاه کاشان

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سه شرکت دانش بنیان در دانشگاه کاشان وجود دارد، اظهار داشت: هر سه شرکت دانش بنیان دانشگاه کاشان توسط محققین، پژوهشگران و دانشجویان رشته فیزیک تاسیس شده است.

منعم زاده با اشاره به موفقیت یکی دیگر از اعضای هیئت علمی دانشگاه کاشان در اجرای طرح کاهش بوی بد شیرابه زباله های انباشت شده ابراز داشت: این طرح که به مرحله اجرا رسیده و با موفقیت نیز همراه بوده است توسط تیم تحقیقاتی جواد صفری و همکاران ایشان در گروه شیمی دانشگاه کاشان و با همکاری شرکت ازنو انجام شده است.

کلید واژه :

کاهش بو

،

شیرابه زباله

،

کاشان

ثبت نظرات
captcha