کد خبر : ۳۴۵۵۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۴۸ واحد پذیرایی جاده چالوس به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چالوس از مجهز شدن ۴۸ رستوران و واحد خدماتی پذیرایی جاده کندوان به تصفیه خانه فاضلاب خبر داد.

۴۸ واحد پذیرایی جاده چالوس به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز شدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ابوالقاسم محمدپورافزود: احداث سیستم تصفیه فاضلاب از یکسال پیش در دستور کار این اداره قرار گرفته و در این مدت علاوه بر بازرسی ها اخطارهای مختلفی به صاحبان این واحدهای پذیرایی داده شد.

وی گفت: با این وجود، از ابتدای سال جاری تاکنون از تعداد ۹۰ واحد پذیرایی در حاشیه رودخانه چالوس در محور کندوان  ۴۸ واحد به این سیستم مجهز شدند.

وی افزود: بقیه این واحدهای پذیرایی در محور جاده کندوان بر اساس برنامه زمانبندی شده حداکثر باید تا پایان سال نسبت به راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب اقدام کنند و در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی صورت می گیرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست چالوس با بیان اینکه بیشتر این واحدها در دره هریجان جاده کندوان قرار دارند گفت : هم اکنون با نظارت صورت گرفته واحدهای دارای سپتیک تانک فاضلاب و یا سیستم تصفیه فاضلاب شده هیچ لوله خروجی به رودخانه ندارند.

محمدپور اظهار داشت: در مرحله بعد واحدهای پذیرایی و رستوان های منطقه سیاه بیشه واقع در جاده کندوان در دستور کار قرار دارد.

وی بر ضرورت مجهز شدن واحدهای خدماتی پذیرایی در جاده کندوان(چالوس) به سیستم های کنترلی و استاندارد سازی پساب خروجی تاکید کرد و افزود: بر اساس قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و آیین نامه جلوگیری از آلودگی آب، هیچیک از واحدهای خدماتی ، تولیدی و صنعتی مجاز به تخلیه آلاینده ها به محیط زیست (آب ، خاک و هوا ) نیستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چالوس گفت : همچنین به منظور جمع اوری زباله ها در محدوده رستوران ها ، صاحبان این واحدها موظف هستند علاوه بر نصب سطل زباله در معبر عمومی جلوی واحد باید به شعاع یکصد متر از واحد خویش زباله ها را پاکسازی کنند. 

وی ادامه داد: پاکسازی حد فاصل روستاها و واحدهای پذیرایی از زباله نیز توسط اداره راه و بخشداری انجام خواهد گرفت.

رودخانه چالوس یکی از مهمترین و بزرگترین منابع آبی دریای خزر با آب دهی بسیار بالا و اکوسیستم بی نظیر به طول ۶۰ کیلومتر از دل کوههای البرز به سمت دریای خزر در جریان است. 

این رودخانه یکی از اصلی ترین منابع آبی کشاورزی منطقه و یکی از جاذبه های جاده زیبای چالوس می باشد که از سال ۱۳۴۶شمسی به عنوان محدوده حفاظت شده در نظر گرفته می شود.

در روزهای عادی روزانه بیش از ۲۰ هزار و در آخر هفته و تعطیل حتی ۴۰ هزار خودرو از جاده چالوس تردد می کنند.

کلید واژه :

جاده چالوس

،

سیستم تصفیه فاضلاب

،

تصفیه فاضلاب

ثبت نظرات
captcha