کد خبر : ۳۴۵۵۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پژو ۲۰۸ الکتریکی رقیبی تازه کار یا جوان پسند

به نظر می رسد شرکت خودروسازی پژو نیز به توسعه و تولید خودروهای برقی روی آورده و سعی دارد با معرفی و عرضه پژو ۲۰۸ الکتریکی، نظر بسیاری از جوانان و علاقمندان به خودروهای اسپرت و کوچک را به خود جلب کند.

پژو ۲۰۸ الکتریکی رقیبی تازه کار یا جوان پسند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، با توجه به روند صعودی استقبال مشتریان و تمایل دولت های مختلف به سمت و سوی وسائل نقلیه برقی، پاک و دوستدار محیط زیست، بسیاری از شرکت های خودروسازی بین المللی در سال های اخیر به تولید و توسعه خودروهای الکتریکی اقدام کرده اند. 

شرکت فرانسوی پژو که نسبت به سایر رقبای قدرتمند خود همچون رنو، نیسان و فولکس واگن به تازگی وارد بازار خودروهای الکتریکی شده است، با خودروی جدید مدل ۲۰۸ الکتریکی خود سعی دارد نظر و رضایت علاقمندان و مشتریان خود را به خود جلب کند که موجب القای حس سوار شدن بر یک خودروی قدرتمند بنزینی می شود. 

با اینکه به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، این خودرو از بسیاری از جهات چندان ایده آل و عالی نباشد، اما بدون شک قادر خواهد بود نظر بسیاری از علاقمندان به خودروهای برقی را به خود جلب کند. 
بر اساس گزارش وب سایت اتواکسپرس، این خودروی سواری در ظرف مدت ۸.۱ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتربر ساعت خواهد رسید که البته ممکن است برای بسیاری از مشتریان جالب توجه نباشد که البته در حالت اسپرت، شتاب خودرو به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده و موجب رضایت و لذت دارندگان می شود. 

در مورد کابین و طراحی داخلی پژو ۲۰۸ الکتریکی نیز می توان به استفاده از رنگ های متضاد و ترکیبی هوشمندانه از متریال و تکنولوژی های روز دنیا اشاره کرد. 

برای شارژ کردن این خودرو، باید درگاه ورودی شارژ در قسمت بال عقب خودرو را باز کرد و سپس با بهره گیری از شارژرهای خانگی یا عمومی مورد استفاده در ایستگاه های شارژ وسائل نقلیه برقی، آن را شارژ کرد. 

شارژ کامل پژو ۲۰۸ الکتریکی با استفاده از یک کابل شارژ ۷ کیلوواتی حدود هشت ساعت زمان می برد که البته با استفاده از شارژر سریع، تنها در عرض ۲۰ دقیقه می توان حدود ۱۶۰ کیلومتر مسافت را با آن طی کرد. 

از دیگر مشخصات کلی و فنی این خودرو می توان به موتور با ۱۳۴ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن متر گشتاور، جعبه دنده تک دنده و دیفرانسیل جلو، حداکثر سرعت ۱۵۱ کیلومتر بر ساعت و شعاع حرکتی ۳۴۰ کیلومتر اشاره کرد. 

به طور کلی می توان گفت با اینکه پژو ۲۰۸ الکتریکی معایب خاص خود را داراست، اما ظاهرو  قابلیت های اسپرت آن حس شور جوانی را برای علاقمندان به آن ایجاد می کند به گونه ای که بسیاری دیگر از رقبای آن همچون رنو زوئی الکتریکی قادر به انجام آن نبوده اند و در مجموع، یک خودروی عالی در کلاس خودروهای اسپرت و سایز کوچک به شمار می رود که از تکنولوژی های روز دنیا بهره مند بوده و گام مثبت و سازنده ای برای پژو در راستای حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا محسوب می شود. 

گفته می شود  قیمت این خودرو حدود ۲۹ هزار و ۶۵۰ پوند خواهد بود. 

کلید واژه :

پژو ۲۰۸ الکتریکی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha