کد خبر : ۳۴۵۵۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ثبت رکورد تازه بازداشت فعالان محیط زیست در لندن

کمتر از یک هفته از آغاز اعتراضات فعالان محیط زیست، پلیس لندن اعلام کرد یک هزار و ۲۹۰ نفر را دستگیر کرده که این میزان از کل تعداد بازداشت شدگان در تظاهرات مشابه…

ثبت رکورد تازه بازداشت فعالان محیط زیست در لندن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اعضای گروه «قیام علیه انقراض» که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس آنها را افرادی ترش رو معرفی کرده که در خیمه های بدبو زندگی می کنند، هفته گذشته با هدف فشار بر دولت برای حفاظت از محیط زیست بخش هایی از پایتخت را به حالت فلج درآوردند.

آنها از دوشنبه گذشته خیابان های اطراف پارلمان و دفتر نخست وزیری انگلیس را گرفته و به تاسی از اعتراضات مردم هنگ کنگ در فرودگاه لندن سیتی اخلال ایجاد کردند.

در تازه ترین تحول صورت گرفته، طرفداران حقوق حیوانات بامداد امروز مقابل بزرگترین بازار فروش محصولات دریایی در شرق لندن موسوم به «بیلینزگیت» تجمع کرده و با ایجاد حائل انسانی، تردد در این منطقه را مسدود  کردند. آنها با صدور بیانیه ای اعلام کردند: در بازار بیلینزگیت لندن روزانه هزاران ماهی از اقیانوس دزدیده و در حالت نیمه جان یا مرده فروخته می شوند. بسیاری از آنها یا هنگام حمل در کشتی خفه یا زنده به بازار منتقل می شوند تا سلاخی یا پخته شوند.

«الکس لاکوود» یکی از معترضان به خبرنگاران گفت: ما وظیفه داریم تا درخواست خود را مبنی بر استفاده از نظام پایدار غذایی و پایان سوء استفاده از میلیون ها ماهی که به این بازار منتقل می شوند اعلام کنیم.

به گفته وی، پلیس ۲۸ تن از اعضای این گروه را دستگیر کرده است.

معترضان امیدوارند که در ایام تعطیلات پایان هفته شمار هواداران آنها که طی چند روز گذشته به دلیل مشغله کاری فرصت مشارکت نداشتند افزایش پیدا کند. آنها همچنین امیدوارند شهرداری منطقه لمبث در جنوب لندن که به تازگی وضعیت فوق العاده آب و هوایی را پذیرفته اجازه استقرار در یکی از پارک های این منطقه را به معترضین بدهد.

شورای ملی رئیسان پلیس انگلیس چهارشنبه گذشته تائید کرد که ۵۰۰ نیروی اضافی از ۴۳ پاسگاه سراسر این کشور به پلیس لندن اضافه شده است. پلیس با استناد به ماده ۱۴ قانون تظاهرات، رویکرد تندی را با معترضانی که قصد اخلال در نظم عمومی دارند در پیش گرفته و این مساله به افزایش آمار بازداشت ها منجر شده است.

در جریان تظاهرات اردیبهشت ماه گذشته که به مدت دو هفته بخش های پرتردد و مرکزی لندن فلج شد، پلیس مجموعا یک هزار و یکصد نفر را دستگیر کرد. با این حال طرفداران محیط زیست می گویند در طول پنج ماه گذشته هزاران نفر به گروه آنها اضافه و جمعیت آنها فربه تر شده است.

رئیس پلیس لندن می گوید نیروهای تحت امر او فشار زیادی را تحمل می کنند و برخی مجبور هستند تا ساعت های طولانی سر کار باشند. این درحالی است که سطح هشدار امنیتی در انگلیس در مرحله «شدید» قرار دارد و حمله تروریستی در این کشور به ویژه لندن به شدت محتمل است.

حادثه چاقوکشی دیروز (جمعه) در منچستر که بر اثر آن دست کم پنج نفر زخمی شدند و ضارب به اتهام اقدام تروریستی توسط پلیس دستگیر شد، باعث افزایش نگرانی ها درباره امنیت پایتخت شده است.

کلید واژه :

بازداشت فعالان محیط زیست

،

لندن

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha