کد خبر : ۳۴۵۵۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پایش شبانه صنایع در اردبیل

صنایع و واحدهای تولیدی شهرستان اردبیل بطور مستمر و شبانه، توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل مورد پایش و بررسی قرار می گیرند.

پایش شبانه صنایع در اردبیل

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رئیس اداره حفاظت محیط زیست اردبیل گفت: در پایش شبانه رئیس اداره، کارشناس پایش و کارشناس حقوقی حضور دارند و واحدهای تولیدی و صنعتی به لحاظ وضعیت زیست محیطی مورد بررسی قرار می گیرند.

رامین جمشیدی به پایش شبانه شهرک صنعتی شماره یک اردبیل اشاره کرد و گفت: رعایت الزامات زیست محیطی توسط واحدهای مستقر در شهرک صنعتی شماره یک اردبیل به عنوان قدیمی ترین شهرک صنعتی استان به علت قرار گرفتن در مجاورت مناطق مسکونی شهر بسیار حائز اهمیت است.

او همچنین با اشاره به لزوم توسعه و افزایش ظرفیت تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره یک اظهار داشت: توسعه و ارتقای سیستم تصفیه خانه در شهرک صنعتی شماره یک موضوعی است که باید مسئولان شرکت شهرک های صنعتی استان بصورت جدی پیگیر آن باشند تا زمینه ایجاد آلودگی های زیست محیطی در شهرک صنعتی مزبور از میان برداشته شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت پیشگیری از هرگونه آلودگی ناشی از پساب خروجی تصفیه خانه در شهرک صنعتی شماره یک و مطابقت پارامترهای مورد سنجش در پساب خروجی با استانداردهای زیست محیطی، سیستم کنترل لحظه ای، فعالیت و کارکرد تصفیه خانه فاضلاب شهرک شماره یک بایستی توسط مدیران مربوطه نصب و راه اندازی شود.
جمشیدی همچنین با اشاره به فعالیت غیرمجاز یک واحد تولید زغال فشرده در اردبیل اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته و اخطاریه های صادره این واحد غیرمجاز فعالیت خود را متوقف کرده و بازدیدهای مکرر از آن حاکی از تعطیلی واحد مذکور می باشد.
 پایش حاشیه جاد ه های مواصلاتی اردبیل– ثمرین، اردبیل–سردابه، اردبیل– ارجستان برای بررسی مشکلات زیست محیطی ناشی از تخلیه غیرمجاز نخاله های ساختمانی و پسماندهای شهری بخش دیگری از برنامه پایش شبانه کارشناسان محیط زیست اردبیل را تشکیل می دهد.

کلید واژه :

پایش شبانه صنایع

،

اردبیل

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha