کد خبر : ۳۴۵۵۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاری که سیل با تاسیسات آبی و برقی کشور کرد

یکی از پیکان های خسارت سیلاب های سال جاری، تاسیسات آبی و برقی استان های مذکور را هدف قرار داد؛ به طوری که خسارت وارده به بخش برق ۶۵۱۴ میلیارد ریال، خسارت اولیه به بخش آب و فاضلاب ۱۸ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال و خسارت اولیه به بخش آب و فاضلاب ۱۸ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال برآورد شده است.

کاری که سیل با تاسیسات آبی و برقی کشور کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بر اثر سیلاب هایی که ابتدای سال رخ داد ۲۳۵۲ روستا آسیب دیده و با قطع برق مواجه شدند. در این راستا خسارت وارده به بخش برق ۶۵۱۴ میلیارد ریال برآورد شده است. بیش از ۷۰۰ کیلومتر از خطوط انتقال و توزیع آب ۲۰۰ کیلومتر از خطوط جمع آوری فاضلاب، هشت تصفیه خانه آب و ۱۴ تصفیه خانه فاضلاب دچار خسارت شدند. آب ۱۲۰ شهر به طور کلی یا بخشی قطع شد و شبکه آبرسانی ۸۲۷  روستا با خسارت مواجه شد.

خسارت اولیه به بخش آب و فاضلاب ۱۸ هزار  و ۲۶۴ میلیارد ریال برآورد شده است ۱۱۶ مورد از تاسیسات حوزه آب اعم از بندها، ایستگاه های پمپاژ، کانال ها، آبگیرها و ایستگاه های هیدرومتری در اثر این حوادث خسارت دیدند. به طور کلی خسارت اولیه به بخش آب ۷۹۶۷ میلیارد ریال برآورد شده است.

شبکه توزیع برق کشور به طول ۲۸۸۳ کیلومتر دچار خسارت شد. ۲۸۶۰ دکل انتقال برق و ۱۰۱ دستگاه پست انتقال و ۹۸۶ پست توزیع برق نیز آسیب دید.

وزارت نیرو چه کرد؟

بر اساس اطلاعاتی که وزارت نیرو در اختیار ایسنا قرار داده است، بیش از ۹۵ درصد از خاموشی ها و قطعی خطوط برق در چند ساعت اولیه حادثه برطرف و کلیه روستاها برق دار شدند.

اما تخریب راه های دسترسی مشکل اصلی تاخیر در برق رسانی به روستاها بوده است. با این حال شبکه همه شهرهای آسیب دیده آبدار شده و مشکلات آبرسانی همه روستاها حل شد. ۵۲۴ تیم عملیاتی در مناطق حادثه دیده فعال بودند و با ارسال تجهیزات و ماشین آلات از جمله ۵۱ کیلومتر لوله به همراه اتصالات مربوطه، ۵۴ دستگاه تانکر و بیش از ۲۸۷ هزار آب بسته بندی آبرسانی صورت گرفته است.

برنامه ریزی و اقدام برای افزایش حجم مخزن سد سیمره به منظور کاهش ورودی آب به مخزن سد کرخه و در نتیجه ورودی سیلاب به شهرها و روستاها انجام شد.

کلید واژه :

سیل

،

تاسیسات آبی و برقی

،

تاسیسات آبی

،

تاسیسات برقی

ثبت نظرات
captcha