کد خبر : ۳۴۵۴۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سم گندم های کپک زده با پخت نان از بین نمی رود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: نگهداری گندم در سیلوهای غیر استاندارد موجب کپک زدن آنها و تولید سم می شود، سم به وجود آمده با پخته شدن و درجه حرارت بالا نیز از بین نمی رود و وارد بدن انسان می شود.

سم گندم های کپک زده با پخت نان از بین نمی رود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یوسف داودی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم، گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید در پی افزایش قیمت کود شیمیایی، نهاده ها و نیروی کار باید محصولات کشاورزی با قیمت بالاتری خریداری شوند.

سود متعارف کشاورزان در تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی دیده شود

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در تعیین قیمت عادلانه خرید تضمینی گندم و سایر محصولات کشاورزی باید سود متعارف کشاورزان نیز مدنظر قرار بگیرد، ادامه داد: یکی از وظایف دولت این است که بازار را به گونه ای تنظیم کند که محصولات کشاورزی روی دست کشاورزان باقی نماند و محصولات را بالاتر از قیمت تمام شده از آنها خریداری کند.

صادرات محصولات مازاد بازار از زیان کشاورزان جلوگیری می کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیب زمینی از کشاورزان با قیمت هزار تومان خریداری می شود در حالی که قیمت تمام شده آن بسیار بالاتر است، عنوان کرد: می توان برای جلوگیری از زیان کشاورزان با ایجاد مشوق های صادراتی محصولات کشاورزی مازاد نیاز کشور را با قیمت بسیار بالاتر به کشورهای دیگر صادر کنیم.

خودکفایی در تولید گندم امنیت غذایی را تامین می کند

وی با بیان اینکه پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم باعث می شود تا کشت این محصول استراتژیک در سال های آینده کاهش چشمگیری داشته باشد و خودکفایی در تولید آن با خطر مواجه شود، تصریح کرد: می توان گفت با خودکفایی در تولید گندم امنیت غذایی و ملی کشور تا حدودی تامین می شود.

ظرفیت سیلوهای گندم خالی مانده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در پایان تابستان امسال و مهلت خرید تضمینی گندم شاهد بودیم که سیلوها در بسیاری از استان های کشور به صورت کامل پر نشده اند در حالی که میزان تولید با توجه به وضعیت بارندگی ها بیشتر بوده است.

گندم های تولید به سمت سیلوهای غیر استاندارد هدایت شده اند

داودی با اشاره به اینکه این احتمال وجود دارد بخشی از گندم های برداشت شده از چرخه مصرف انسانی خارج شده و بخش دیگری از آن در سیلوها و انبارهای غیر استاندارد و با رطوبت بالا نگهداری شود، افزود: نگهداری گندم در سیلوهای غیر استاندارد موجب کپک زدن آنها و تولید سم می شود، سم به وجود آمده توسط قارچ ها با پخته شدن و درجه حرارت بالا نیز از بین نمی رود و وارد بدن انسان می شود.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطر نشان کرد: باید با تعیین قیمت مناسب خرید تضمینی گندم و متناسب با نرخ این محصول در کشورهای منطقه از قاچاق و نگهداری گندم در سیلوهای غیر استاندارد جلوگیری شود زیرا مشکلات بسیار زیادی را به همراه دارد./

کلید واژه :

سم

،

گندم های کپک زده

،

پخت نان

ثبت نظرات
captcha